لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بازیگر برنده جایزه اسکار سخنان خود در هنگام دریافت جایزه افتخاری را با انتقاد تند از دولت فعلی ایالات متحده آمریکا به پایان رساند.

آخرين به روز رساني : دوشنبه 19 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,4031
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4689
تاريخ انتشار : یکشنبه 11 آذر 1397 - 19:37

به نقل از ورایتی، رابرت دنیرو روز شنبه ۱ دسامبر (۱۰ آذر) جایزه افتخاری خود را از جشنواره جهانی فیلم مراکش دریافت کرد. دنیرو هنگامی که این جایزه را از دستان مارتین اسکورسیزی کسی که او را رفیق، همکار مادام العمر و یکی از بزرگترین موهبت های زندگیش می نامید دریافت می کرد، اشک از چشمانش جاری بود.

دنیرو پس از دریافت این جایزه به شباهت های میان جشنواره مراکش با ترایبکا؛ جشنواره خودش پرداخت و گفت که هر ۲ جشنواره در سال ۲۰۰۱ در سایه حادثه غم انگیز ۱۱ سپتامبر فعالیت خود را آغاز کردند و هر ۲ جشنواره همواره تلاش می کنند مردم را کنار هم جمع کنند. دنیرو همچنین از جشنواره مراکش به عنوان یک پل فرهنگی میان ملت ها یاد کرد.

بازیگر برنده جایزه اسکار سخنان خود در هنگام دریافت جایزه افتخاری را با انتقاد تند از دولت فعلی ایالات متحده آمریکا به پایان رساند.

او گفت: متاسفانه در کشور من، در حال گذراندن یک دوره عجیب و غریب از ناسیونالیسم هستیم، نه آن نوع ناسیونالیسمی که در آن تنوع جمعیتی مان را ارج بگذاریم بلکه برعکس یک شکل اهریمنی از ناسیونالیسم که مشخصه آن زیاده خواهی، بیگانه هراسی و خودپسندی است که تحت شعار «اول آمریکا» قرار دارد. (اول آمریکا: شعاری در گفتمان سیاسی ایالات متحده آمریکاست که سعی در ایجاد سیاست‌های انزواگرایی دارد)

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد