لاو سینما : سینمای ایران و جهان

توسط پژوهشگر و محقق ایرانی ثبت شد

آخرين به روز رساني : دوشنبه 19 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,4761
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4684
تاريخ انتشار : چهارشنبه 30 آبان 1397 - 12:18

امید اسدی محقق ایرانی در گفت‌وگو ، گفت: سیستم نمایشگر «اپتیک استریو مولتی کروماتیک دیجیتالی» به صورتی طراحی شده که از طریق آن، ایجاد یک نمایش تصویر مجازی از یک تصویر حقیقی در ابعاد بزرگتر همراه با رنگ‌ها و انحرافات اصلاح شده ممکن  می‌شود.

وی افزود: از آنجایی که مقدار جزئیاتی که چشم انسان می‌تواند در هر واحد از ناحیه دریافت کند محدود است، دستگاه هایی که تصویر واقعی را ارائه می‌دهند تنها قادر به ارائه مقدار محدودی از اطلاعات قابل خوانش در هر صفحه نمایش هستند، با توجه به رشد تکنولوژی و پیشرفت های روزافزون و همچنین  شمار درخواست دستگاه نمایشگر موبایل و کامپکت که قادر به نمایش اطلاعات بصری بیشتری به بیننده باشند و ساخت یک دستگاه نمایشگر با تعداد بیشتر پیکسل‌های نمایش در یک سطح کوچک بالا رو به رشد است.

اسدی اظهار داشت: یک روش برای کاهش سایز نمایش تصویر و در عین حال نگه داشتن کیفیت تصویر به واسطه تشکیل یک تصویر مجازی به جای یک تصویر حقیقی است. یک تصویر مجازی این توانایی را دارد در مکانی که نمایشی وجود ندارد پدیدار شود همچنین «سیستم نمایشگر اپتیک استریو مولتی کروماتیک پیشرفته دیجیتالی کامپکت» علاوه بر نمایش یک تصویر دو بعدی امکان نمایش یک تصویر سه بعدی  همراه با رنگ های اصلی آن  در یک محیط مجازی خارجی را دارا است که مخاطب می‌تواند بدون نیاز به عینک تصویر سه بعدی را بدون انحرافات رنگی به صورتی مولتی کروماتیک مشاهده کند.

این عکاس و فیلمساز افزود : در این پروژه با مشورتی که در ابتدا کار با تعدادی از اساتید اهل فن داشته‌ایم سعی کرده‌ایم ایراد نمایشگرهای فعلی در نمایش و پخش تصویر را  در این سیستم تا حد امکان رفع و پوشش دهیم تا بهترین بازدهی را از طرح داشته باشیم و در اینده نسخه های جدیدتری را در کشور مورد اجرا قرار خواهیم داد، این اختراع با توجه به اینکه در حال حاضر نمونه مشابه تولیدی در دنیا ندارد در حال حاضر  آمادگی رقابت با تولیدات خارجی را دارا است.

به گفته وی، این سیستم نمایشگر در صنعت تلویزیون، نمایش تصویر، هولوگرافی، گرافیک به کار گرفته می‌شود، به عنوان مثال نمونه استفاده‌های کاربردی دیگر از این سیستم در بیلبوردها، مجموعه تلویزیون‌ها، صفحه نمایش کامپیوتر، ساعت، تلفن همراه است.

  این مخترع گفت: طیف گسترده‌ای از سیستم های نمایشگر بصری ویدیویی به چشمان مخاطب وجود دارد. این تصویر ویدیویی می تواند از طیف بسیار گسترده از منابع مانند دوربین، پخش کننده و رسانه های دیجیتالی و هر وسیله ای که بتوان توسط آن سیگنال ویدیویی را انتقال داد به سیستم نمایشگر برسد نمایش تصاویر ممکن است یک تصویر واقعی یا مجازی باشد، یک تصویر رئال به یک تصویر اشاره دارد که بدون کمک چشم انسانی مستقیم مشاهده و به وسیله یک سطح تثبیت موقعیت در یک مکان خاص نمایش داده شود.

گفتنی است ، امید اسدی به مدت 11 سال است که در زمینه عکاسی و فیلمسازی سه بعدی فعالیت می کند اخرین خبری که در سال 95 از امید اسدی در خبرگزاری ها و مطبوعات منتشر شد تایید پوستر سه بعدی او در استودیو والت دیزنی سه بعدی کالیفرنیا و دانشگاه تگزاس آمریکا بود ، طراحی اولین انیمیشن سه بعدی پرسپکتیو ایران . اختراع فیلتر های سه بعدی - فیلمسازی پلفریچ و فیلمبرداری سه بعدی بدون نیاز به عینک برای اولین بار در ایران و ... بخشی کوتاه از سوابق این هنرمند و مخترع ایرانی می باشد

"سیستم نمایشگر اپتیک استریو مولتی کروماتیک پیشرفته دیجیتالی کامپکت" در اداره کل مالکیت صنعتی و ثبت اختراع به شماره 96975 به ثبت رسیده است

باشگاه خبرنگاران

 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد