لاو سینما : سینمای ایران و جهان

به مدت ۹ الی ۱۰ ماه در مورد آیین‌های عاشورایی در ۳۰ استان کشور تحقیق کردیم که نتیجه آن تدوین کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای در این زمینه بود.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,8421
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4561
تاريخ انتشار : جمعه 30 شهريور 1397 - 23:22

تدوین کتاب 200 صفحه ای برای ساخت لحظه های دلتنگی,حاشیه های مستند لحظه های دلتنگی,مونا زندی حقیقی کارگردان لحظه های دلتنگی

مونا زندی حقیقی  کارگردان مستند «لحظه‌های دلتنگی» بعد از نمایش این فیلم گفت: این پروژه به پیشنهاد «عباس اسداللهی» مدیرعامل وقت «موسسه رسانه‌های تصویری» ساخته شد در آن زمان آقای اسداللهی به من پیشنهاد کرد که در یک مجموعه ۳۰ قسمتی، مستندهایی از  آیین‌های  عاشورایی که در ۳۰ استان کشور اجرا می‌شود  ولی در حال حاضر به مرور زمان در حال فراموش شدن است و مداحی‌های جدید جایگزین آنها شده، تهیه کنم ‌. در همین چارچوب تصمیم  گرفته شد که فاز اول اجرای این پروژه، ۱۰ مستند ساخته شود و در دو فاز بعدی ۲۰ قسمت دیگر تهیه شود.

این کارگردان سینما با بیان اینکه وقتی مدیرعامل وقت رسانه‌های تصویری این پیشنهاد را به من دادند از شنیدن آن متعجب شدم چراکه حوزه کاری من مذهبی نبود، خاطرنشان کرد: پس از دریافت این پیشنهاد با توجه به اینکه ساخت چنین مستندی برای من تازگی داشت در ابتدا با تعدادی از دوستان صاحب نظر صحبت کردم و با انجام  تحقیقات گسترده، اجرای این پروژه را  با همکاری تعدادی از فعالان  این عرصه شروع کردیم.

وی با اشاره به روند تحقیقاتی که در ارتباط با این پروژه صورت گرفته است، گفت: به مدت ۹ الی ۱۰ ماه در مورد آیین‌های عاشورایی در ۳۰ استان کشور تحقیق کردیم که نتیجه آن تدوین کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای در این زمینه بود.

زندی در ادامه صحبت‌های خود ،  در پاسخ به سوالی در  مورد بودجه ساخت این مجموعه مستند و برخی مسائل حاشیه‌ای که در ارتباط با هزینه ساخت آن  در برخی از رسانه‌ها در مقطعی مطرح شده بود، گفت:   کل بودجه این مجموع مستند ۴۳۰ میلیون تومان بود که ۱۸ میلیون آن مالیات این پروژه بود. این مجموعه مستند در ۱۰ قسمت ۷۰ دقیقه‌ای در  ده  شهرستان تهیه شد. حدود ۹ ماه یک گروه ۸ نفره تحقیق در ارتباط با این پروژه را برعهده داشت و بعد از آن، این تحقیقات تبدیل به یک کتاب شد و بعد از انجام این تحقیقات ده گروه به شهرستان‌های مختلف رفتند  و ساخت این مجموعه مستند را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه شجاع نوری به عنوان مشاور ارشد پروژه هیچ هزینه‌ای را در جریان ساخت این مستند  دریافت نکرد و در کنار شجاع نوری، آقای ورهرام نیز به عنوان یکی دیگر از مشاوران  پروژه فعالیت می‌کرد، ادامه داد: در ساخت این مستند ده کارگردان که در عرصه ساخت مستند چهره‌های شناخته شده و مطرحی هستند با مجموعه عواملشان با ما همکاری کردند . ایلنا

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد