لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام اعلام شد کری فوکوناگا نویسنده و کارگردان آمریکایی جانشین دنی بویل به عنوان کارگردان بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است. این انتخاب همه را غافلگیر کرد، چون نام این فیلمساز در فهرست گزینه‌های محتمل به چشم نمی‌خورد. دنی بویل که قرار بود نسخه جدید جیمز باند را کارگردانی کند، اوایل ماه اوت کناره گیری کرد و از آن زمان تلاش مترو گلدوین مایر و کمپانی ایان به عنوان تهیه کنندگان جیمز باند برای یافتن کارگردان به نتیجه نرسیده بود. آنها چند روز پیش فیلمنامه…

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4675 مطلب / کل بازديد : 699,0731
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4547
تاريخ انتشار : جمعه 30 شهريور 1397 - 10:21

بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام اعلام شد کری فوکوناگا نویسنده و کارگردان آمریکایی جانشین دنی بویل به عنوان کارگردان بیست و پنجمین فیلم جیمز باند شده است. این انتخاب همه را غافلگیر کرد، چون نام این فیلمساز در فهرست گزینه‌های محتمل به چشم نمی‌خورد.

دنی بویل که قرار بود نسخه جدید جیمز باند را کارگردانی کند، اوایل ماه اوت کناره گیری کرد و از آن زمان تلاش مترو گلدوین مایر و کمپانی ایان به عنوان تهیه کنندگان جیمز باند برای یافتن کارگردان به نتیجه نرسیده بود. آنها چند روز پیش فیلمنامه نویسان فیلم‌های اخیر این مجموعه را دوباره استخدام کردند تا نسخه جدید فیلمنامه را بعد از انصراف بویل بنویسند.

انتخاب فوکوناگا نکات جالب زیادی دارد. او را بیشتر به عنوان کارگردان فصل اول سریال «کارآگاه حقیقی» می‌شناسند و در سال ۲۰۱۵ فیلم «هیولاهای بی‌ریشه» را با بازی ادریس البا ساخت. او نخستین کارگردان آمریکایی فیلم‌های رسمی جیمز باند خواهد بود.

او همچنین بعد از لی تاماهوری سازنده «روزی دیگر بمیر» دومین کارگردان غیر سفیدپوست سری فیلم‌های مامور ۰۰۷ است. پدر فوکاناگا اصلیت ژاپنی دارد و خودش در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا متولد شده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد