لاو سینما : سینمای ایران و جهان

مدیر برنامه جشنواره بین المللی فیلم خانواده و کودک «زیرو پلاس» درباره ارزیابی اش از سینمای ایران در دنیا گفت: سینمای ایران با بهره مندی از رویکرد الهام بخش، اصی

آخرين به روز رساني : یکشنبه 18 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 694,8571
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4484
تاريخ انتشار : شنبه 17 شهريور 1397 - 6:57

آلنا سیچوا روز جمعه در گفت‌ و گو با خبرنگار سینمایی ، اظهار داشت: سینمای هالیوود توانسته با استفاده از جذابیت‌های بصری طرفداران بسیاری در حوزه کودک و نوجوان برای خود دست و پا کند و این آثار در زمره جذابترین‌ها هستند چرا که کودکان را به تفکر و تعمق تشویق نکرده و صرفا فضایی سرگرم کننده را برای آنها فراهم می‌کنند.
این منتقد سینما درباره وضعیت سینمای کودک در کشور روسیه، توضیح داد: سنت های ما در حوزه سینمای کودک در روسیه قدرتمند و مستحکم هستند اما اکنون ما بودجه کافی برای توسعه آن را در اختیار نداریم.
وی با اشاره به اینکه البته انیمیشن روسیه در سراسر جهان بسیار موفق است، گفت: شاید شما نام مجموعه ماشا و خرس را شنیده باشید، این نمونه ای از انیمیشن تجاری مدرن ما است، اما باید اعتراف کنم که تولیدات ما در زمینه فیلم های بلند و داستانی کودک و نوجوان بسیار محدود و در حد 5 تا 10 فیلم است.
مدیر برنامه جشنواره بین المللی فیلم خانواده و کودک «زیرو پلاس» درباره ارزیابی اش از سینمای ایران در دنیا گفت: سینمای ایران با بهره مندی از رویکرد الهام بخش، اصیل و حفظ معنویات و نیز استفاده حداقلی از جلوه های ویژه امروزه در سراسر جهان جایگاه عمده ای به خود اختصاص داده است. 
سیچوا با اشاره به اینکه به عنوان مدیر برنامه جشنواره بین المللی فیلم «زیرو پلاس» به تماشای فیلم های مناسب برای کودکان و نوجوانان علاقه دارم و هر سال فیلم های با ارزشی را در ایران می بینم، گفت: در جشنواره برلین 2018 نیز فیلم «خوک» اثر مانی حقیقی را دیدم ، که به لحاظ محتوای طنز، انسان گرایی، همدردی و اهمیت اجتماعی فیلم خوب و تاثیرگذاری بود.
وی درباره اهمیت توجه به سینمای کودک در دنیا، با اشاره به اینکه دولت ما از تولید فیلم های سینمایی در حوزه کودک و نوجوان حمایت می‌کند، اظهار داشت: معتقدم نمایش فیلم های مرتبط با کودکان با فرهنگ ها و از کشورهای مختلف برای کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است.
مدیر برنامه جشنواره فیلم‌های روسیه «روزهای سینما»، افزود: توجه مدیران فرهنگی کشور روسیه به سینمای کودک بسیار است به طوری که چند سال پیش وزارت فرهنگ روسیه بودجه خاص و جداگانه ای به سینمای کودک و نوجوان اختصاص داد. با این وجود، تا کنون این تلاش ها با نتایج قابل توجهی روبرو نشده است. 
سیچوا با تاکید بر اینکه واقعیت این است که سینمای کودک در روسیه از استقبال کمی در گیشه های سینمایی برخوردار بوده است، ادامه داد: کودکان و نوجوانان مشاهده بسیار جذاب هالیوودی را ترجیح می دهند. فیلم های داخلی هم با بودجه کم و مخاطب محدود روبرو هستند. 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد