لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بچه‌هایی که به دلیل تک‌فرزندی احساس تنهایی می‌کنند و خانواده‌ها نیز اغلب درگیر بود و نبود فرزند دوم هستند. احساس کردم امروز این موضوع ذهن بسیاری از خانواده‌ها ر

آخرين به روز رساني : یکشنبه 18 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 694,8581
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4452
تاريخ انتشار : یکشنبه 11 شهريور 1397 - 11:35

حسین عامری کارگردان فیلم "من و جمعه " در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان حضور دارد. این فیلم در ژانر کودک ساخته شده و موضوع آن درباره کودکی است که به دلیل تنهایی خود یک دوست خیالی برای خود انتخاب می‌کند تا بتواند با کمک این دوست خیالی جلوی جدایی پدر و مادر خود را بگیرد. سیروس کهوری نژاد، سوگل طهماسبی، کیهان ملکی، نسرین نکیسا و آرمین جداخدانی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

عامری در گفت‌وگو  درباره ایده شکل‌گیری فیلمنامه این فیلم بیان کرد: ایده فیلم درباره بچه‌های تک‌فرزند و معضلی است که خانواده‌ها با آن درگیر هستند؛ بچه‌هایی که به دلیل تک‌فرزندی احساس تنهایی می‌کنند و خانواده‌ها نیز اغلب درگیر بود و نبود فرزند دوم هستند. احساس کردم امروز این موضوع ذهن بسیاری از خانواده‌ها را درگیر کرده است و از اینجا ایده اصلی شکل گرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که موضوع تک‌فرزندی و معضلات اجتماعی تا چه اندازه موجب شده تا فیلمسازان به سراغ پرداختن به این موضوع بروند، گفت: درام‌ها و داستان‌ها ناشی از شرایط اجتماعی هستند. در واقع شرایط اجتماعی باعث می‌شود فیلمساز به این مضمون توجه کند و با وجود بستر خوب داستانی به این موضوعات پرداخته شود. در حال حاضر با وجود مشغله خانواده‌ها و وجود فضای مجازی، تک‌فرزندی و اختلاف خانواده‌ها تبدیل به یکی از معضلات اجتماعی شده و خانواده‌های بسیاری را درگیر این موضوع کرده است. از سوی دیگر هر فیلمسازی از نگاه خود به این ماجرا می‌پردازد. در داستان من نیز این اتفاق موتور محرک داستان است و در داستان به مسائل مهم‌تری پرداخته شده است. از جمله این که تصویرسازی در زندگی یکی از ارکان مهم است. موضوع مهم برای من این بود که تخیل و تصور در زندگی هر انسانی اهمیت دارد. قدرت ذهن باعث می‌شود شما به هر آنچه می‌خواهید دست یابید و این اتفاقی است که متأسفانه امروز کمرنگ شده است. هدف من پرداختن به این موضوع است که کودکان توانایی تغییر شرایط زندگی را دارند و می‌توانند در زندگی پدر و مادر خود تأثیرگذار باشند و به خانواده‌ها نیز این نکته را یادآوری کردم که تصویر و احساس خود را داشته باشند و آن را فراموش نکنند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد