لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی ادامه داد: امسال در هماهنگی با بنیاد فارابی و آقای ایل‌بیگی، دوست داشتیم به سمتی حرکت کنیم که اکران دانش آموزی فیلم‌ها...

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 01 آذر 1397


کل مطلب : 4661 مطلب / کل بازديد : 675,2711
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4436
تاريخ انتشار : یکشنبه 11 شهريور 1397 - 5:2

نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «سوم شخص غایب» تازه‌ترین ساخته سینمایی وحید نیکخواه آزاد، صبح امروز شنبه ۱۰ شهریورماه در جریان سی‌ویکمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در سینما چهارباغ اصفهان برگزار شد.

نیکخواه آزاد در ابتدای این نشست درباره ایده اولیه فیلم «سوم شخص غایب» گفت: طرح اولیه قصه این فیلم برای سال‌ها قبل است، زمانی که با حمید جبلی روی چند قصه کار می‌کردیم و این طرح یکی از همان داستان‌هاست.

وی ادامه داد: امسال در هماهنگی با بنیاد فارابی و آقای ایل‌بیگی، دوست داشتیم به سمتی حرکت کنیم که اکران دانش آموزی فیلم‌ها باردیگر سروسامان پیدا کند و در جلسه‌ای که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برای رونق اکران مدرسه‌ای و دانش آموزی نیاز به نوع خاصی از فیلم‌ها داریم که ساخت «سوم شخص غایب» به این منظور بود که بتوانیم چرخه اکران مدرسه‌ای را باردیگر احیا کنیم.

نیکخواه آزاد با اعلام اینکه ساخت این فیلم خیلی با عجله صورت گرفت، توضیح داد: سوم مردادماه فیلم را کلید زدیم و امروز بعد از سی و چند روز، نسخه نهایی آن روی پرده است. همکاری مردم و سازمان‌های اصفهان باعث شد بتوانیم در زمانی کوتاه این فیلم را به سرانجام برسانیم.

کارگردان «گنجشگک اشی‌مشی» ادامه داد: این فیلم سومین فیلم من بود که به دنبال یک هدف مشخص آن‌ را کارگردانی کردم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد