لاو سینما : سینمای ایران و جهان

او در گذشته بیشتر به عنوان بازیگر فیلم های کمدی و پرفروش شناخته می شد، اما حالا مدتی است که از این فضا فاصله گرفته است.

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 01 آذر 1397


کل مطلب : 4661 مطلب / کل بازديد : 675,3191
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4355
تاريخ انتشار : چهارشنبه 08 فروردين 1397 - 16:43

شهرام قائدی جزو بازیگرانی است که در سال های اخیر نسبت به گذشته فعالیت کمتری داشته است. او در گذشته بیشتر به عنوان بازیگر فیلم های کمدی و پرفروش شناخته می شد، اما حالا مدتی است که از این فضا فاصله گرفته است.

قاعدی در رابطه با اینکه امسال از لحاظ کاری برایش چطور گذشته است، گفت: من دقیقا از سال ۹۴ گزیده کار شدم و تا این تاریخ بیش از ۲۰ فیلم و سریال را که باب میلم نبود پیشنهاد دادند، رد کردم. کمی به خودم رسیدم، کتاب خواندم و ورزش کردم و وزنم را کم کردم. من بچه تئاترم و از تئاتر کارم را شروع کردم و دوباره به آن فضا برگشتم و چند تئاتر خوب کار کردم. «شاخه نبات» به کارگردانی مهدی شمسایی را در تالار وحدت و «بلشویک» را در تالار شهرزاد برای عباس اکرمی کار کردم. الان «سرآشپز» را در ایوان شمس که یک کار کمدی و موزیکال است، کار می کنم.
قائدی در رابطه به پیشنهادهایی که به او شده است، عنوان کرد: چندان پیشنهادهای تلویزیون در سال گذشته چنگی به دل نمی زد. با اینکه اکثر کارهایم کمدی بود، وارد فضای استندآپ نشدم، چون شکل و شیوه ای که در ایران به کار می برند را دوست ندارم. همیشه همراه با هم نقش های جدی یا کمدی یا اجرا و استندآپ پیشنهاد دادند و زنگ زدند. به دلیل اینکه قبلا کار اجرا انجام داده بودم و چندان به اندازه اجرا دوست نداشتم، ترجیح دادم از نظرها پنهان باشم و به بازیگری در تئاتر بپردازم. حاصل این سه یا چهارسال، یک یا دو فیلم سینمایی و چند تئاتر بود و در سریال «هاتف» هم نقش مهمان داشتم که به دلیل تفاوت و جدی بودن نقش قبول کردم.
بازیگر فیلم «قهرمانان کوچک» با اشاره به اینکه کمی شروع تغییر سخت بود، توضیح داد: هر تغییری مستلزم درد کشیدن است و به نوعی ریسک مطلق است. وقتی به کارهایی جواب منفی می دهیم که قبلا امتحان کردیم، دو اتفاق بزرگ می افتد، یکی اینکه روی بعضی از بازیگران برچسب بازی در نقش هایی خاص خورده شده و انتخاب اول آن ها هستند و کارگردانان کمتر در این زمینه ریسک می کنند. انتخاب یک نقش متفاوت برای بازیگرانی که همیشه در یک قالب خاص بوده اند، احتیاج به خوش شانسی دارد که در سینما برای چندتا از بچه ها پیش آمده است. من انتظار می کشم چنین اتفاقی برایم بیفتد و بالآخره آب از سرمان گذشته و حدود چهارسال شد. اتفاقات قشنگی در حال وقوع است و این صبرم در حال نتیجه دادن است و با اینکه کمی سخت گذشت، راضی ام.
بازیگر فیلم «ناردون» در خصوص اینکه چه ارزیابی از وضعیت سینما و تلویزیون دارید، بیان کرد: حدود یازده فیلم در پرونده کاری دارم که حداقل شش فیلم مثل «روز سوم»، «قاعده بازی» و «ارتفاع پست» قابل دفاع هستند و بقیه را به خاطر غم نان بازی کردم. با اینکه بازیگر تئاترم و از آنجا به تلویزیون و سینما کشیده شدم، باید بگویم بدون حضور باندبازی ها و رفیق بازی ها عده ای قیچی می شوند و راحت کنار گذاشته می شوند. در بخش سینمای بدنه پیشنهاد چند فیلم شد، اما فیلم ها کپی دست چهارم دهه ۴۰ سینمای ایران است؛ یعنی سعی کرده اند به روز شود، اما آن ها هم تحت تأثیر فشار اقتصادی هستند. مردم خیلی افسرده اند و دنبال فیلمی هستند که به هر دلیلی برای آن ها خنده آور باشد و این فیلم ها سوء استفاده می کنند و تلاش می کنند که مردم را به هر شکلی بخندانند.
این بازیگر با بیان اینکه معتقدم این فیلم ها مخرب هستند، خاطرنشان کرد: من هم در سینمای خانگی و هم در سینما مرتکب بازی در چنین فیلم هایی شدم و خودم را مبرا نمی دانم، اما دوست نداشتم در کارهایی که نامشان مشخص می کند با چه اثری رو به رو هستیم، بازی کنم. در سینمای جدی به من پیشنهادی نشده و به همین دلیل به سمت تغییر پیش رفتم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد