لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این مستند در مورد یک خانم است. من فکر میکنم در ایران فیلمی وجود ندارد که خانمی 80 دقیقه زندگی خودش را بیان کند. این فیلم از سوی منصوبین درجه یک خانواده روایت می

آخرين به روز رساني : دوشنبه 28 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 591,4721
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4305
تاريخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1396 - 21:39

نشست خبری فیلم بانو قدس ایران با حضور مصطفی رزاق کریمی (کارگردان) غلامعلی اصغریان (تهیه کننده)، محمدرضا کریمی راد (فیلم نامه نویس)، زهرا نبی پور (پژوهشگر)، محمد پورفر (تدوینگر) و صبا ندایی (آهنگساز) برگزار شد.

رزاق کریمی با بیان اینکه مدت ساخت فیلم «بانو قدس ایران» سه سال طول کشیده است، گفت: برای من ساخت این اثر اتفاق مهم و خوبی بود چرا که با اینکه پرتره زیاد کار کردم ولی پرتره ای پیچیده برایم بود. من قبول کار کردن در مورد این سینمایی را منوط به پایان تحقیقات کردم. اما در اواسط تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که میتوانیم این فیلم را کار کنیم.

وی با تصریح اینکه این فیلم جغرافیای جدیدی برای فیلمهای مستند است گفت: ما سعی کردیم مسیری مستقیم در تحقیقاتمان طی کنیم. تهیه کننده ما خیلی محکم پشت ما ایستاده بود و کمک کرد تا فیلم با اسناد و مدارک پیش برود تا حالت شعاری به خود نگیرد. حمایت حاج حسن آقا خیلی به ما کمک کرد هم در تحقیقات هم در نوشتن سناریو. ما هیچ خط قرمزی را رد نکردیم بلکه حریم را حفظ کردیم. 

رزاق کریمی در مورد ناگفته های این فیلم گفت: مسائل شخصی وجود دارد که گفته نشده است و من هم به خودم اجازه نمی دهم از افراد به صورت ابزاری استفاده کنم. این کارگردان در مورد فیلمنامه این اثر گفت: من با مستدهایی که شبیه هم هستند مشکل دارم. این مستند در مورد یک خانم است. من فکر میکنم در ایران فیلمی وجود ندارد که خانمی 80 دقیقه زندگی خودش را بیان کند. این فیلم از سوی منصوبین درجه یک خانواده روایت می شود. هیچ وقت نمی شود این فیلم ها را تکه تکه تقسیم کرد.  ما به آن کلیشه فیلم مستندی که یکدست جلو برود و نگرانی ایجاد نکند مخالف هستم. 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد