لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی افزود: ما در این مستند به سراغ مردم و شعرای مشهور کشور رفته‌ایم و با آنها درمورد این شعر و شاعر آن مصاحبه کرده‌ایم و سپس به سراغ خود خانم یوسفی رفته‌ایم و زن

آخرين به روز رساني : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397


کل مطلب : 4402 مطلب / کل بازديد : 632,9841
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4243
تاريخ انتشار : شنبه 30 دي 1396 - 19:0

محمد باقر سیدی، کارگردان مستند «ملاقات» درباره این مستند گفت: رباعی «هرکس به طریقی دل ما می‌شکند» تقریبا در ذهن همه ما هست و آن را به شکل ضرب‌المثل و ... استفاده می‌کنیم، اما کمتر کسی می‌داند که شاعر این رباعی کیست. اکثر ما فکر می‌کنیم که شاعر این شعر از قدمای شعر فارسی است ولی خب این گونه نیست. برای من دغدغه شد که شاعر این شعر ماندگار را به مردم معرفی کنم و در یک فیلم، زندگی او را به تصویر بکشم.

سیدی در ادامه تشریح کرد: شاعر این رباعی، فردی به نام خانم ناهید یوسفی از اهالی شهرستان تنکابن است. ما ایشان را پیدا کردیم و به سراغشان رفتیم. خانم یوسفی، حدود ده جلد کتاب شعر به چاپ رسانده‌اند و شاعر باسابقه‌ای هستند ولی تا به امروز بسیار ناشناس بوده‌اند.

وی افزود: ما در این مستند به سراغ مردم و شعرای مشهور کشور رفته‌ایم و با آنها درمورد این شعر و شاعر آن مصاحبه کرده‌ایم و سپس به سراغ خود خانم یوسفی رفته‌ایم و زندگی ایشان را به تصویر کشیده‌ایم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد