لاو سینما : سینمای ایران و جهان

فیلم «آوا» پیش از این در فستیوال تورنتو موفق به دریافت جایزه فیپرشی برای بهترین فیلم اول در بخش اکتشافات شده بود. همچنین هیات داوران بخش بهترین فیلم بلند در فست

آخرين به روز رساني : یکشنبه 06 اسفند 1396


کل مطلب : 4295 مطلب / کل بازديد : 577,2921
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4238
تاريخ انتشار : شنبه 30 دي 1396 - 18:45

به نقل از سایت جشنواره، جوایز آکادمی فیلم و سینمای کانادا که هر سال به برترین‌های سینمای کانادا اهدا می‌شود فیلم سینمایی «آوا» را شایسته کسب هشت نامزدی دانست.

این جوایز  مهمترین جایزه سینمایی کانادا محسوب می‌شوند و از همان اهمیتی برخوردارند که اسکار برای سینمای آمریکا یا بفتا برای سینمای انگلیس برخوردار است.

در حالی که این نخستین بار است که یک فیلم ایرانی کاندیدای دریافت این جوایز می‌شود، «آوا» توانست هشت نامزدی را به نام خود کند.

«آوا» هم نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم از این جوایز شده و هم صدف فروغی در دو رشته بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی نامزد شده است. در همین حال ماهور جباری بازیگر نقش آوا در اولین تجربه بازیگری‌اش برای بهترین بازیگر نقش اول زن، بهار نوحیان برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، کیارش انوری برای بهترین تدوین، سیامک کاری‌نژاد برای بهترین طراحی صحنه و سینا کرمانی‌زاده برای بهترین فیلمبرداری نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

فیلم «آوا» پیش از این در فستیوال تورنتو موفق به دریافت جایزه فیپرشی برای بهترین فیلم اول در بخش اکتشافات شده بود. همچنین هیات داوران بخش بهترین فیلم بلند در فستیوال تورنتو از آن تقدیر کرده بودند.

این فیلم در لیست ۱۰ فیلم برتر کانادایی ۲۰۱۷ به انتخاب فستیوال تورنتو نیز قرار گرفت.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد