لاو سینما : سینمای ایران و جهان

خرید سریال‌ها و سینمایی‌های کشورهای دیگر حتی قادر به پخش بازی‌های مستقیم مانند جام جهانی و المپیک نیز نباشد.

آخرين به روز رساني : یکشنبه 27 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 590,9221
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4038
تاريخ انتشار : چهارشنبه 20 دي 1396 - 19:15

تحریم‌ها چه‌چیزی را هدف گرفته‌اند؟ برجسته‌ترین نکات این تحریم‌ها مسدود کردن  انتقال سیگنال‌های ماهواره‌ای و همچنین عدم اجازه فعالیت به دفاتر رسانه ملی برای خرید محتوا از سایر کشورها است!

این تحریم‌ها در زمانی وضع شدند که در داخل کشور هنوز «ست‌تاپ‌باکس»‌ها مثل امروز گسترده نشده بودند و در حقیقت رسانه ملی دوران گذار را از آنالوگ به دیجیتال می‌گذراند. در آن روزها برخی مخاطبین این رسانه به‌دلیل ضعف سیگنال‌های آنالوگ، برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی را توسط گیرنده‌های ماهواره‌ای دنبال می‌کردند، بنابراین بخشی از این تحریم‌ها مخاطبین داخل کشور را هدف قرار داده بود که امروز با گسترده شدن گیرنده‌های دیجیتال دیگر موضوعیت ندارد. اما مخاطبین خارج از کشور هنوز در هدف تحریم‌های سیگنالی قرار دارند.

بخش دیگر این تحریم‌ها که عدم اجازه فعالیت به دفاتر خارجی رسانه ملی برای خرید محتوا است که در صورت اجرا شدن می‌تواند در ظاهر برای رسانه ملی چالش‌برانگیز باشد. شاید لبه تیغ این تحریم باعث شود رسانه ملی غیر از عدم توانایی در خرید سریال‌ها و سینمایی‌های کشورهای دیگر حتی قادر به پخش بازی‌های مستقیم مانند جام جهانی و المپیک نیز نباشد.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد