لاو سینما : سینمای ایران و جهان

یک منبع مطلع از تصمیم‌گیری‌های دولت ترامپ به گاردین گفته رئیس‌جمهور آمریکا به این نتیجه رسیده از اعمال تحریم‌های جدید علیه بانک مرکزی ایران خودداری کند و در عوض

آخرين به روز رساني : یکشنبه 18 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 694,8521
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4028
تاريخ انتشار : سه شنبه 19 دي 1396 - 16:47

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه موج‌سواری بر روی آشوب‌های ایران قصد دارد تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را بازگرداند. 

دولت آمریکا از سال 2013 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است، اما بعد از توافق موقت ژنو و توافق هسته‌ای برجام، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی، با امضای معافیت‌نامه‌هایی این تحریم‌ها را معلق کرده‌اند. 

روزنامه انگلیسی گاردین در ساعات پایانی روز دوشنبه گزارش داد دولت ترامپ قصد دارد در ضرب‌الاجل جدید در پایان ماه ژانویه از امضای معافیت‌های تحریمی برای صدا و سیما خودداری کرده و تحریم‌ها علیه این سازمان حکومتی ایران را بار دیگر فعال کند. 

یک منبع مطلع از تصمیم‌گیری‌های دولت ترامپ به گاردین گفته رئیس‌جمهور آمریکا به این نتیجه رسیده از اعمال تحریم‌های جدید علیه بانک مرکزی ایران خودداری کند و در عوض، سازمان‌‌های خاص، مانند صدا و سیما را هدف قرار دهد.

این منبع، درباره بازگرداندن تحریم‌ها علیه صدا و سیما گفت: «این کار، اقدامی نمادین است و بدون ایجاد مشقت‌های بیشتر برای مردم ایران، پیام قدرتمندی به حکومت این کشور ارسال خواهد کرد.»

وی درباره آثار این اقدام هم گفت: «عدم امضای معافیت‌ها به معنی این است که فعالیت‌های برون‌مرزی صدا و سیما، از جمله فعالیت دفاتر آن، توان این سازمان برای خرید محتوا از سایر کشورها و انتقال سیگنال‌های ماهواره‌ای محدود خواهد شد.»

منبع مورد استناد گاردین، همچنین از اعمال تعلیق حساب‌های بانکی افراد مرتبط با سازمان صدا و سیما خبر داده است. او گفت: «این احتمال هم وجود دارد افراد مرتبط با صدا و سیما که ساکن ایران هستند هم مشمول اقدامات جدید واقع شوند و حساب‌های بانکی آنها تعلیق شود.»

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد