لاو سینما : سینمای ایران و جهان

البته اکثر سینماهایی که به عنوان سینماهای جشنواره تعیین می شوند، از نظر نمایش و موقعیت مکانی سینماهای آماده ای هستند.

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,5891
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4020
تاريخ انتشار : سه شنبه 19 دي 1396 - 15:8

مدیر سینما ماندانا گفت: سال هاست که سهم سینما از بلیت فروشی جشنواره ۵۰ درصد است. البته ما چاره ای نداریم و تابع قانونیم، ولی این موضوع به نفع سینمادار نیست چون هزینه نگهداری سینما و تجهیزات و پرسنل آن بالاست.
محمد قاصداشرفی، رئیس هیأت مدیره انجمن سینماداران در خصوص به روز رسانی سینماها برای میزبانی جشنواره فیلم فجر  گفت: هر سال با نزدیک شدن ایام برگزاری جشنواره، سینماهایی که در جدول نمایش فیلم های جشنواره هستند نوسازی می کنند. ما هم در سینما ماندانا سیستم های نمایشی را به روز کرده ایم، سیستم سالن های معمولی مان به صورت E Cinema  است. همچنین برای اولین بار است سالن اصلی سینما ماندانا که برای نمایش فیلم های جشنواره در نظر گرفته شده، به صورت D Cinema نمایش فیلم خواهد داشت. از نظر سیستم های نمایشی مشکلی نداریم.
وی افزود: کارهایی که برای آماده سازی لازم است را شروع کرده ایم. مثلا سالن انتظار و سرویس های بهداشتی را بازسازی کرده ایم. تا جایی که می دانم بقیه دوستان و همکاران ما هم در این ایام مشغول آماده سازی سالن ها هستند، چون جشنواره فجر، جشن سینماست و آن چیزی که لازم باشد- چه از لحاظ بازسازی و چه از لحاظ سیستم ها نمایشی و دکور- انجام می دهیم. البته اکثر سینماهایی که به عنوان سینماهای جشنواره تعیین می شوند، از نظر نمایش و موقعیت مکانی سینماهای آماده ای هستند.
این سینمادار در خصوص سهم ۵۰ درصدی سینماهای میزبان از بلیت فروشی جشنواره عنوان کرد: این ۵۰ درصد همیشه بوده است. هر فیلمی را که نمایش می دهیم- چه در جشنواره و چه غیر جشنواره -به این شکل است که سهم سینما ۵۰ درصد است. البته ما چاره ای نداریم و تابع قانونیم. در اصل این سهم ۵۰ درصدی به نفع سینمادار نیست، چون هزینه نگهداری سینما و تجهیزات و پرسنل آن بالاست. ما با مخاطب در ارتباط هستیم و نمی توانیم کم بگذاریم و حداکثر امکانات رفاهی را باید در اختیار مخاطب قرار دهیم. اصلی ترین موضوع برای ما مخاطب است و رضایت مخاطب برای ما در اولویت قرار دارد. این است که ما باید حتما رضایت آنها را تامین کنیم.در هر حال این معادله ۵۰ درصدی ظلمی در حق سینمادار است. چون سرمایه فیلم و سینما با هم برابری ندارد.
قاصد اشرفی ادامه داد: این جشن سینما ۳۵ سال است که برگزار می شود، مردم نیز علاقه ویژه ای به دیدن فیلم ها قبل از اکران عمومی دارند. از این رو جشنواره مخاطبین ویژه ای دارد. شاید در طول سال بسیاری از مردم به سینما نروند ولی در جشنواره برای دیدن فیلم های مورد علاقه شان می آیند و این موضوع به نفع سینماست. در واقع جشنواره تحولی در سینماست و فیلم هایی که در جشنواره به نمایش در می آیند مخاطبین جدیدی پیدا می کنند.
وی در مورد نقاط ضعف و قوت برگزاری جشنواره گفت: سال های سال است چه سینماداران و چه مسئولین برگزاری جشنواره در برگزاری تجربیاتی کسب کرده اند. هر سال شرایط تفاوت می کند و به سمت بهتر شدن می رود. به مرور مشکلات کمتر می شود و این تجربه ای است که هر سال افزوده می شود.
قاصد اشرفی در مورد فیلم های اعلام شده برای جشنواره سی و ششم نیز گفت: فعلا نمی توان ارزیابی درستی ارائه داد. امسال در بخش سودای سیمرغ علاوه بر فیلم های داستانی، مستند و انیمیشن و چند فیلم اولی داریم. لذا تا فیلم ها را نبینیم نمی توانیم ارزیابی درستی در مورد آنها داشته باشیم. امیدوارم که امسال هم همانند سال های گذشته استقبال خوبی از فیلم های جشنواره شود و شاهد جشنواره خوبی باشیم. پیشاپیش به مدیران و دست اندرکاران جشنواره فیلم فجر خدا قوت می گویم و برایشان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.بانی فیلم

 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد