لاو سینما : سینمای ایران و جهان

اسامی برای جشنواره جذابیت مضاعف ایجاد می‌کند و می‌توان بر حسب سابقه برای این نام‌ها نوعی ارفاق در نظر گرفت.

آخرين به روز رساني : یکشنبه 27 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 590,9621
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4013
تاريخ انتشار : سه شنبه 19 دي 1396 - 12:47

شاهین امین معتقد است ملاک، کیفیت فیلم‌هاست و منطقی آن است که برای تعداد فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر محدودیت قائل باشیم چرا که اساسا، سهمیه‌بندی برای حضور در این رویداد، کار درستی نیست.
شاهین امین، روزنامه‌نگار و منتقد سینما درباره اینکه امسال بیش از نام فیلمسازان، به کیفیت آثار و تحویل به موقع آثار روی دبیرخانه جشنواره تأکید شده است، به ستاد خبری جشنواره گفت: این موضوع  که اساسا جشنواره سهمیه‌بندی نیست و قرار نیست صرفا کسی که فیلم‌های زیادی ساخته، در جشنواره حضور داشته باشد، کاملا درست است. ملاک، کیفیت فیلم‌هاست و باید برای تعداد فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره فیلم فجر بر اساس آئین‌نامه محدودیت قائل شد و یک ظرفیت مشخص را برای آن در نظر گرفت که امسال با پذیرش 22 فیلم داستانی، این اتفاق رخ داده است. 
او در ادامه تأکید کرد: آنچه به جشنواره تشخص می‌بخشد، رعایت قاعده و قانون است و امیدوارم همانند سال‌های قبل به تعداد آثار اضافه نشود، تعداد فیلم ها 25 فیلم باقی بماند و شاهد اضافه شدن بخش مرور و رزرو و... نباشیم. البته این نکته همیشه وجود داشته که همیشه یکسری اسامی برای جشنواره جذابیت مضاعف ایجاد می‌کند و می‌توان بر حسب سابقه برای این نام‌ها نوعی ارفاق در نظر گرفت.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد