لاو سینما : سینمای ایران و جهان

غفوری افزود: از میان آثار رسیده به جشنواره تلویزیونی مستند نیز یک فیلم توانست موج ایجاد کند. این فیلم بیماری خاص یک نوجوان را به نمایش گذاشت و همین امکانی ...

آخرين به روز رساني : یکشنبه 27 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 590,9801
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4004
تاريخ انتشار : سه شنبه 19 دي 1396 - 2:45

مراسم سومین فصل از نخستین جشنواره تلویزیونی مستند روز گذشته با حضور مدیر شبکه مستند، داوران جشنواره و نامزدهای این فصل در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

غفوری در این مراسم ضمن اشاره به اینکه آثار جشنواره، طی سه فصل بیشتر از 15 میلیون نفر مخاطب داشته است، توضیح داد: جشنواره مستند تلاش دارد اکران فیلمهای مستند را به جای چند سالن محدود به عرصه تلویزیون بکشاند و فرصتی باشد برای اینکه تمام مردم ایران بتوانند فیلمهای این جشنواره را تماشا کنند.

وی همچنین به نقل از داوران و استادان مستندسازی، به رشد قابلتوجه سینمای مستند طی سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: اگر سینمای مستند از سینمای داستانی جلوتر نباشد، حتما عقبتر نیست. به عنوان نمونه در جشنواره تلویزیونی مستند، آثار متعددی با موضوعات متنوع اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی تولید شده و بسیاری از آنها به موضوعات روز جامعه پرداخته و برخی توانستهاند موج بیافرینند و نتایج قابل توجه داشته باشند.

مدیر شبکه مستند به عنوان نمونه یکی از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را نام برد که به معضل افراد بیشناسنامه در استان سیستان و بلوچستان اختصاص داشت و رئیس قوهقضاییه بعد از تماشای آن از تلویزیون دستور پیگیری و رفع این مساله را داد.

غفوری افزود: از میان آثار رسیده به جشنواره تلویزیونی مستند نیز یک فیلم توانست موج ایجاد کند. این فیلم بیماری خاص یک نوجوان را به نمایش گذاشت و همین امکانی فراهم کرد تا بسیاری از شهروندان برای درمان این نوجوان پیشقدم شوند.

این مدیر تلویزیونی، آثار مستند را پیشرو دانست و تاکید کرد: نفوذ و تاثیرگذاری سینمای مستند به دغدغهمند بودنش ارتباط دارد و خوشبختانه نگاه مخاطب به آثار مستند نیز تغییر کرده است. نظرسنجیها حاکی از توجه مخاطبان به آثار مستند و رشد میزان مخاطبان شبکه مستند است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد