لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی در ادامه افزود:در ابتدا ظرف را پیدا کردیم و متوجه شدیم این قشر متوسط در اطراف تهران زندگی می کنند، کم کم طراحی کرده و آرام آرام جلو رفتیم تا به داستان فیلم «

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,5231
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4002
تاريخ انتشار : سه شنبه 19 دي 1396 - 2:8

پویا بادکوبه کارگردان «درساژ» در ارتباط با آخرین وضعیت این فیلم به صبا گفت:«درساژ»در مرحله تصحیح رنگ در کشور چک قرار دارد.

وی در ارتباط با ایده ساخت این فیلم توضیح داد:به داستانی که مضمونی درباره بشر امروز، مخصوصا مردم کشور را داشته باشد فکر می کردیم.به این نتیجه رسیدیم که ایران به لحاظ قشر اجتماعی  و اقتصادی جمعیت زیادی را شامل می شود.جمعیت متوسطی که تحت تاثیر تبلیغات و بازارسازی ها،برای بهتر زندگی کردن ،تمام زندگی خود را  کار می کنند  .این مشکلات باعث شد داستان فیلم ما در ارتباط با قشر متوسطی باشد که اطراف شهر تهران زندگی می کنند.

وی در ادامه افزود:در ابتدا ظرف را پیدا کردیم و متوجه شدیم این قشر متوسط در اطراف تهران زندگی می کنند، کم کم طراحی کرده و آرام آرام جلو رفتیم تا به داستان فیلم «دِرِساژ»رسیدیم.

بادکوبه در ادامه گفت:فیلم را به جشنواره برلین فرستادیم و خوشبختانه این جشنواره با ما همکاری لازم را انجام داد. با اینکه ما زمان را از دست داده بودیم، لطف کردند و آن را از ما پذیرفتند که در حال بررسی آن هستند.
وی درباره دلیل نامگذاری «دِرِساژ» عنوان کرد:«دِرِساژ» یک رشته سوارکاری است که در آن اسب ها حرکات موزون انجام می دهند. داورها به میزان فرمانبرداری اسب از سوارکار و موزون بودن حرکات امتیاز می دهند.

بادکوبه ارتباط این نام به مضمون فیلم را این چنین توضیح داد:رابطه معنایی میان مضمون فیلم و این نام وجود دارد.ما اطراف تهران،مهرشهر کرج را انتخاب کردیم و در آنجا باشگاه های سوارکاری زیادی وجود دارد.اسب داری و سوارکاری مختص قشر مرفه جامعه است. قصه فیلم ما در ارتباط با یک خانواده متوسط جامعه است. افراد جامعه ما با وجود اختلاف طبقات اجتماعی و اقتصادی، در کنارهم زندگی می کنند،باهم در تماس بوده و روی هم تاثیر می گذارند.

«دِرِساژ» داستان اسب هایی است که نمی توانند غریزه طبیعی خود را داشته باشند.ذات اسب دویدن است ،ولی اسب های درساژ باید رقصی انجام دهند که انسان می خواهد.این زبان حال انسان های امروز است که نمی توانند خودشان را آن طور که می خواهند نشان دهند و برگرفته از دنیای مدرن و قدرت باید خودی نشان دهند، نه ابراز طبیعی وجود خود.

وی در ارتباط با پیش بینی بازخورد فیلم پس از اکران گفت:امیدوارم بازخوردهای خوب را دریافت کنیم.مردم نیز بتوانند آن مفهومی که مدنظر ماست را از فیلم دریافت کرده و تاثیرگذاری کافی را داشته باشد.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد