لاو سینما : سینمای ایران و جهان

در میان ده فیلم پرفروش گیشه 2017 فرانسه دو فیلم انیمیشن دیگر هم به چشم می‌خورد: «بچه رییس» محصول دریم ورکس که 30 میلیون دلار فروش کرده ...

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,1111
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 3998
تاريخ انتشار : دوشنبه 18 دي 1396 - 19:43

 آمار منتشر شده در پایان سال 2017 نشان می‌دهد سینماروهای فرانسه در یک سال گذشته از فیلم‌های روی پرده به ویژه محصولات سینمای این کشور استقبال چشمگیری داشته‌اند. جالب آن که حتی فیلم «والرین و شهر هزار سیاره» ساخته اخیر لوک بسون که تولید فرانسه محسوب می‌شود اما در گیشه امریکای شمالی و دنیا شکست خورد در سینماهای فرانسه با استقبالی کم‌نظیر روبه‌رو شده است. آمار فروش رسمی بلیت سینماها حاکی از آن است که سال گذشته بیش از 209 میلیون بلیت در گیشه سینماهای فرانسه به فروش رسیده است.

به نوشته هالیوود ریپورتر، بعد از رونق سینماها در سال‌های دهه 1950، این سومین بار است که درآمد سالانه گیشه فرانسه به چنین رونقی دست یافته است. به بیان دیگر، این سومین بار در طول تاریخ سینمای این کشور است که فروش بلیت‌ها از مرز 200 میلیون فراتر می‌رود. دستیابی به چنین رکوردی، مرهون فروش قابل توجهی محصولات سینمای فرانسه در یک سال گذشته است.

جالب‌تر از همه آن که فیلم فانتزی علمی-تخیلی «والرین و شهر هزار سیاره» اگرچه در گیشه سینماهای خارج از فرانسه شکست خورد اما با فروش چهار میلیون بلیت، یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های فرانسه در سال 2017 شمرده می‌شود. کل فروش داخلی این فیلم در گیشه فرانسه برابر با 36.8 میلیون دلار برآورد شده است.

«والرین» به رغم بودجه 180 میلیون دلاری‌اش، فقط 41 میلیون دلار در گیشه امریکا فروش کرد و باعث سقوط سهام «یوروپا کورپ» کمپانی فیلمسازی بسون و شرکایش شد.

فروش بلیت‌های قسمت سوم انیمیشن «من نفرت‌انگیز 3» که به عنوان محصول یونیورسال روی پرده رفت به 5.6 میلیون رسید و بیش از 41 میلیون دلار در گیشه فرانسه درآمد کسب کرد. این فیلم هم محصول مشترک یونیورسال و «مک‌گاف» استودیو انیمیشن‌سازی فرانسه است که رکورد پرفروش‌ترین فیلم سال گیشه فرانسه را به خود اختصاص داد. دنباله فرعی «مینیون‌ها» موفق شده به همان اندازه در میان سینماروهای فرانسه به محبوبیت دست یابد. سال 2015، مینیون‌ها پرفروش‌ترین فیلم گیشه فرانسه شدند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد