لاو سینما : سینمای ایران و جهان

در میان ده فیلم پرفروش گیشه 2017 فرانسه دو فیلم انیمیشن دیگر هم به چشم می‌خورد: «بچه رییس» محصول دریم ورکس که 30 میلیون دلار فروش کرده ...

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 05 اردیبهشت 1397


کل مطلب : 4384 مطلب / کل بازديد : 623,2671
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 3998
تاريخ انتشار : دوشنبه 18 دي 1396 - 19:43

آمار منتشر شده در پایان سال 2017 نشان می‌دهد سینماروهای فرانسه در یک سال گذشته از فیلم‌های روی پرده به ویژه محصولات سینمای این کشور استقبال چشمگیری داشته‌اند. جالب آن که حتی فیلم «والرین و شهر هزار سیاره» ساخته اخیر لوک بسون که تولید فرانسه محسوب می‌شود اما در گیشه امریکای شمالی و دنیا شکست خورد در سینماهای فرانسه با استقبالی کم‌نظیر روبه‌رو شده است. آمار فروش رسمی بلیت سینماها حاکی از آن است که سال گذشته بیش از 209 میلیون بلیت در گیشه سینماهای فرانسه به فروش رسیده است.

به نوشته هالیوود ریپورتر، بعد از رونق سینماها در سال‌های دهه 1950، این سومین بار است که درآمد سالانه گیشه فرانسه به چنین رونقی دست یافته است. به بیان دیگر، این سومین بار در طول تاریخ سینمای این کشور است که فروش بلیت‌ها از مرز 200 میلیون فراتر می‌رود. دستیابی به چنین رکوردی، مرهون فروش قابل توجهی محصولات سینمای فرانسه در یک سال گذشته است.

در میان ده فیلم پرفروش گیشه 2017 فرانسه دو فیلم انیمیشن دیگر هم به چشم می‌خورد: «بچه رییس» محصول دریم ورکس که 30 میلیون دلار فروش کرده و همچنین «آواز بخوان» دیگر محصول یونیورسال که برابر با 22.9 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد