لاو سینما : سینمای ایران و جهان

در این بخش فیلم‌هایی با مضامین اشاعه گفتمان عمومی در غالب ایمان و معنویات انسانی معرفی می‌شوند. این مستند پیش‌تر در جشنواره‌های مهم بین‌المللی به نمایش درآمده

آخرين به روز رساني : یکشنبه 27 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 591,0271
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3975
تاريخ انتشار : دوشنبه 18 دي 1396 - 0:24

جشنواره فیلم داکا با شعار «فیلم‌های بهتر، مخاطبان بهتر و جامعه بهتر» از 22 الی 30 دی در شهر داکا پایتخت کشور بنگلادش برگزار می‌شود.
در این دوره 150 عنوان فیلم بلند سینمایی، کوتاه و مستند از 60 کشور جهان در 6 بخش مختلف این جشنواره به نمایش درخواهند آمد و فیلم مستند «A157» در بخش «فیلم‌های معنوی» با دیگر آثار راه یافته به رقابت خواهد پرداخت. 
در این بخش فیلم‌هایی با مضامین اشاعه گفتمان عمومی در غالب ایمان و معنویات انسانی معرفی می‌شوند.
این مستند پیش‌تر در جشنواره‌های مهم بین‌المللی به نمایش درآمده و آخرین جایزه این فیلم از بیستمین جشنواره مذهب امروز ایتالیا است.
مستند«A157» روایتگر زندگی سه دختر سوری است که اکنون و پس از دست دادن پدر و مادر خود در جنگ با تروریست های داعشی، مجبور به زندگی در اردوگاهی در نزدیکی مرز ترکیه شده اند. خط اصلی داستان همین سه دختر جوان و نوجوان هستند. «روکن» ، «هیلین» و «سولاف» همان دختران جوانی هستند که روایت اصلی داستان از جمله حمله تروریست ها به محل زندگیشان، کشته شدن پدر و اسیر شدن مادر خود، تمام اتفاقات تلخی که بر آن ها در زندان گذشته است و حال و هوای امروز خود را بر عهده دارند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد