لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بعد از شنیدن خبر موافقت نشدن با این فیلمنامه، قصد اعتراض داشتم اما با شنیدن سخنان رییس دولت مبنی بر اینکه دولت اهل تعامل و گفتگو است سعی کردم صبر کنم و امیدوارم

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,5451
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3963
تاريخ انتشار : یکشنبه 17 دي 1396 - 11:58

علی ملاقلی پور که اولین ساخته سینمایی‌اش به فروش قابل قبولی در سینماهای کشور رسید، می‌گوید شورای پروانه ساخت با تولید فیلمنامه‌ای که او سه ماه روی آن وقت صرف کرد، موافقت نمی‌کند. او می‌گوید پس از این‌که حسن روحانی اعلام کرد که دولت او اهل تعامل و گفت‌وگو است، صبر کرده تا ببیند می‌تواند مجوز ساخت این فیلمنامه را از وزارت ارشاد دریافت کند یا خیر.

علی ملاقلی پور کارگردان سینما درباره جدیدترین فعالیت های خود به مهر گفت: «بعد از گذشت سه سال و نیم از ساخت «قندون جهیزیه» هر فیلمنامه ای که نوشتم با مشکل تهیه کننده، سرمایه گذار و... رو به رو شد و حتی چندی پیش فیلمنامه «زنگبار» را به شورای پروانه ساخت ارایه دادم که این اثر هم موافقت شورا را اخذ نکرد.»

او همچنین درباره موضوع فیلم‌نامه جدید خود گفت: «می دانم که اعضای شورا اشکال هایی را به این فیلمنامه کمدی- اجتماعی گرفته اند. موضوع فیلمنامه «زنگبار» که نوشته مشترک من و محمد امین نوروزی درباره عدالت اجتماعی، فشارهای اقتصادی، بیکاری مردم حاشیه نشین و ضعیف جامعه و رفاه طلبی برخی مدیران است که با لحنی کمدی نوشته بودیم.»

ملاقلی پور در ادامه بیان کرد: «بعد از شنیدن خبر موافقت نشدن با این فیلمنامه، قصد اعتراض داشتم اما با شنیدن سخنان رییس دولت مبنی بر اینکه دولت اهل تعامل و گفتگو است سعی کردم صبر کنم و امیدوارم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای صدور پروانه ساخت فیلمنامه ای را که سه ماه، روز و شب روی آن وقت گذاشته ایم به راحتی حذف نکند و در این شرایط ناامیدکننده حداقل اهل تدبیر باشد و صدای منتقد حذف نشود.»

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد