ابزار وبلاگ

محسن تنابنده : بودجه کشور صرف مردم شود، نه نهادهایی که مالیات نمی‌دهند

لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این بازیگر و فیلمنامه نویس از برخی نهادها انتقاد کرده است: «این در حالی‌ست که نهادهای مدعی مذهبی بودن اصولا می‌بایست مستقل از دولت و با کمک‌های مردمی اداره شوند

آخرين به روز رساني : شنبه 19 خرداد 1397


کل مطلب : 4413 مطلب / کل بازديد : 507,2741
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 3939
تاريخ انتشار : شنبه 16 دي 1396 - 2:27

محسن تنابنده در واکنش به حوادث روزهای اخیر و اعتراض‌ها در شهرهای مختلف کشور با انتشار متنی از رئیس جمهور خواست بودجه کشور صرف مردم شود، نه نهادهایی که مالیات نمی‌دهند و بی‌بازده و غیر مولد هستند.

او در ادامه این متن که در از خود منتشر کرده، نوشته است: «متاسفانه تخصیص منابع کلان مالی به نهادهای به‌ظاهر فرهنگی و دینی و ترجیح امورات حوزه‌های علمیه بر واجباتی مانند حفظ محیط زیست و بهبود معیشت قشرهای کم درآمد این حقیقت را بیش از پیش تقویت کرد که حاکمیت درک چندانی از فشار وارده بر شانه‌های نحیف طبقه متوسط و فقیر ندارد.»

این بازیگر و فیلمنامه نویس از برخی نهادها انتقاد کرده است: «این در حالی‌ست که نهادهای مدعی مذهبی بودن اصولا می‌بایست مستقل از دولت و با کمک‌های مردمی اداره شوند و تخصیص بودجه‌های کلان دولتی با فلسفه وجودی آنها متناقض است.»

تنابنده اولین سینماگری نیست که به اعتراض‌های اخیر واکنش نشان می‌دهد. مهناز افشار،باران کوثری ، شیلاخداداد، نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، حمید فرخ‌نژاد امین زندگانی، اشکان خطیبی و... هم در شبکه‌های اجتماعی توییتر و اینستاگرام حمایت خود از بیان مطالبات را اعلام کردند 

 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد