لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بیشترین وجوه طنز خود را بر پایه همین مسائل بنا گذاشته بودند و با حذف آنها، چیزی برایشان باقی نمی ماند.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 697,6361
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3912
تاريخ انتشار : پنجشنبه 14 دي 1396 - 18:25

کمدی ها ماههاست به صدرنشینی خود در جدول فروش تداوم می بخشند و گیشه داغی دارند. فقط تا این مقطع از سال جاری بیش از ۹۵ میلیارد تومان سهم فروش کمدی ها از کل فیلم های اکران شده بوده است. رقمی وسوسه برانگیز که با رونق گیشه، خیلی از فیلمسازان را نیز به سمت ساخت این دست فیلم ها سوق می دهد.

 

 به گزارش هنرانه , کمدی ها در جشنواره فیلم فجر امسال هم گویا ارج و قرب بیشتری یافته اند. طبق شنیده های خبرنگار بانی فیلم، مسوولان جشنواره با توجه به کیفیت قابل قبول دو کمدی حاضر در بخش سودای سیمرغ فجر ۳۶، قصد دارند این دو را از جوایز بی نصیب نگذارند. هر چند در قیاس با فجر پارسال که سه کمدی «گشت۲»، «خوب، بد، جلف» و «ایتالیا ایتالیا» در بخش مساقه جشنواره حضور داشتند، امسال شاهد کاهش کمی بوده ایم. «مصادره» ساخته مهران احمدی و «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی که هر دو هم فیلم اولی هستند، در بخش سودای سیمرغ شرکت دارند. این در حالی است که کمدی ها فجر پارسال به جز یکی- دو نامزدی، نتوانستند سیمرغ بگیرند.

با این وجود از سوی دیگر سخنگوی کمیسیون فرهنگی نسبت به ماهیت و مضمون برخی از کمدی های پرفروش امسال هم موضعگیری منفی داشته است. احد آزادیخواه خبر داده که یکشنبه گذشته در جریان حضور ابراهیم داروغه زاده، دبیر جشنواره فجر امسال و علیرضا رضا داد رابط فرهنگی سازمان سینمایی با کمیسیون فرهنگی، نمایندگان در خصوص اینکه فیلم های کمدی بیش از حد خطوط قرمز را رد می کنند صحبت شده و این موضوع از سوی رییس سازمان سینمایی نیز مورد تائید قرار گرفته است. به نظر می رسد همین گذر از خطوط قرمز که باید مصداق اصلی آن را شوخیهای کلامی و اشاره های اروتیکی در برخی از کمدی ها داشت، بزودی منجر به قلع و قمع فیلم های طنز مشابهی خواهد شد که یا در مرحله تصویب فیلمنامه هستند و یا چشم به اکران دارند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد