لاو سینما : سینمای ایران و جهان

مذکور در سالهای مورد بحث هشدار و گواهی داده بود که در انتظار چه واقعه ای در جداول فروش این هفته سینماهای آمریکا و کانادا باشیم.

آخرين به روز رساني : شنبه 26 اسفند 1396


کل مطلب : 4304 مطلب / کل بازديد : 590,4811
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 3911
تاريخ انتشار : پنجشنبه 14 دي 1396 - 18:9

قسمت هشتم سری فیلم های فضایی و معروف و فانتزی «جنگ ستارگان» برای سومین هفته متوالی پرفروش ترین فیلم آمریکای شمالی شناخته شد اما این توفیق را در رقابتی شدید و نزدیک با قسمت دوم «جومانجی» بدست آورد.
تاریخ و آمار به ما می گویند هر موقع روز نخست سال جدید میلادی به دوشنبه افتاده بود، فیلم های حاضر در ۱۰ رتبه اول جدول پرفروش ها رشد محسوسی را در قیاس با آمار یک هفته پیشترشان به ثبت رسانده بودند، این اتفاق در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ رخ داده بود. در نقطه مقابل در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۱۲ که روز نخست سال به سه شنبه ها افتاده بود، فیلم های صدر جدول نه صاحب صعود در فروش بلکه دچار تنزل شده بودند. در مورد دوم چنان نزولی شامل حال قسمت اول تریلوژی «ارباب حلقه ها» در سال ۲۰۰۱ شد و در سال ۲۰۱۲ دومین قسمت «هابیت» با نام جنبی «یک سفر غیرمنتظره» هم تنزل محسوسی در آمار فروش اش در سومین هفته پخش خود تجربه کرد. آن دو فیلم البته به رغم آن نزول ها در صدر جدول سودسازان سینماهای آمریکای شمالی ابقاء شدند و چنان اتفاقی امسال شامل حال «استاروارز۸» با نام جنبی «آخرین جدای» هم شد. به واقع نشانه ها و اتفاقات مذکور در سالهای مورد بحث هشدار و گواهی داده بود که در انتظار چه واقعه ای در جداول فروش این هفته سینماهای آمریکا و کانادا باشیم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد