لاو سینما : سینمای ایران و جهان

او برگزاری مانور زلزله را فرصتی دانست تا میزان آمادگی پرسنل در مدیریت بحران موزه در هنگام وقوع زلزله سنجیده شود و تاکید کرد: با این اتفاق نواقص و خطرات احتمالی

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 22 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,1671
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

کد مطلب : 3880
تاريخ انتشار : شنبه 02 دي 1396 - 12:0

به دنبال وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری ۳۰ آذر در تهران، کمیته پدافند غیرعامل میراث تهران تشکیل جلسه داد تا آسیب‌های احتمالی به اشیای موزه‌ای بررسی شوند.

رجبعلی خسروآبادی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره‌ی نتایج جلسه کمیته پدافند غیرعامل میراث فرهنگی استان به ایسنا توضیح داد: پیشنهاد شد تا برگزاری دوره‌ی آموزشی توانمندسازی مدیریت بحران و  برگزاری مانور  زلزله به دستگاه‌های ملی و استانی (میراث فرهنگی) اعلام شود تا در صورت موافقت آن اجرایی شوند.

او برگزاری مانور زلزله را فرصتی دانست تا میزان آمادگی پرسنل در مدیریت بحران موزه در هنگام وقوع زلزله سنجیده شود و تاکید کرد: با این اتفاق نواقص و خطرات احتمالی در موزه‌ها به درستی آشکار می‌شود.

وی با بیان این‌که کمیته پدافند غیرعامل استان وظیفه دارد علاوه‌بر حفظ سلامت کارمندان و گردشگران در هنگام وقوع زلزله، از اشیای گرانقیمت موزه‌ها که یک سرمایه ملی و غیر قابل تجدیدپذیر هستند محافظت کند، ادامه داد: از سازمان آتش نشانی شهرداری تهران درخواست می‌کنیم تا سیستم‌های اطفای حریق و محل قرار گیری کپسول‌های آتش خاموش‌کن دستی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد تا در صورت نیاز اصلاحات فنی انجام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران تاکید کرد: قرار است در چند روز آینده همه‌ی پرسنل موزه‌های استان از محل تجهیزات آب، گاز و الکتریسیته برای قطع جریان آنها در زمان زلزله آگاه شوند و در کمترین زمان ممکن وضعیت اتصال و ایستایی ویترین‌ها بررسی و گزارش آنها به کمیته پدافند استان اعلام شود.

به گفته‌ خسروآبادی، از فرماندهی یگان حفاظت استان تهران نیز درخواست می‌شود تا مانور مدیریت یکپارچه موزه‌های استان با فرض قطع برق و تلفن را با استفاده از سیستم بی‌سیم برگزار کند.

 

مطالب مرتبط
    مطلب زنده
    پربازديد