لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این نویسنده و کارگردان سینما خاطرنشان کرد: سینمای ایران در دنیا جایگاه مناسبی به دست آورده اما به لحاظ سخت افزاری همچنان کمبودهایی وجود دارد که باید با ساخت سال

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 697,6721
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3787
تاريخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 - 16:51

ابوالفضل جليليافزود: وقتي در طول سال بيش از 20 فيلم از چرخه اکران باز مي مانند يعني بايد هر چه سريعتر فکري کرد وگرنه فيلم هاي اکران نشده پس از چند سال، بيش از بيش مشکل ساز خواهد شد.
وي با تاکيد بر اينکه سينما به يک صنعت تبديل شده است، گفت: بنابراين وقتي يک کالاي فرهنگي مانند فيلم ساخته مي شود بايد در چرخه اکران قرار گيرد، فروش گيشه را تجربه کند و بعد از بازگشت سرمايه کارگردان يا تهيه کننده به سراغ کالاي بعدي برود.
کارگردان فيلم سينمايي «ابجد» کمبود سالن در سينماي ايران را يکي از مشکلات مهم اکران دانست و توضيح داد: هر چند در طول چند سال اخير اتفاقات بسيار خوبي در جهت سالن سازي در سينماي ايران افتاده است اما هنوز از نظر کمبود سالن به شرايط مطلوب نرسيده ايم.
جليلي تاکيد کرد: متاسفانه برخي فيلم ها با 6 سالن سينما اکران خود را آغاز مي کنند و در نهايت با افزايش 5 سالن ديگر با 11 سالن نمايش فيلم آنها به پايان مي رسد.
وي اين اتفاق را از جمله مشکلات سينما عنوان کرد و افزود: اين کمبود سالن باعث اختلافاتي نيز مي شود به اين معني که برخي فيلم ها سالن هاي بيشتري را در اختيار مي گيرند و برخي ديگر با کمترين سالن نمايش خود را به پايان مي رسانند.
اين نويسنده و کارگردان سينما خاطرنشان کرد: سينماي ايران در دنيا جايگاه مناسبي به دست آورده اما به لحاظ سخت افزاري همچنان کمبودهايي وجود دارد که بايد با ساخت سالن تا حدودي اين مشکل را بر طرف کرد.
به گزارش ايرنا، براساس آخرين اطلاعات ارائه شده از مرکز آمار ايران و گزارش سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي که در سال 1392 استخراج شده است، از مجموع هزار و 141 شهر کشور، تنها 60 شهر داراي سينما هستند و هزار و 81 شهر از امکانات سينمايي محرومند.
247 سالن سينما (پرده) در کشور به فعاليت نمايش فيلم مشغول هستند که در ميان استانها، بيشترين تعداد سينما در استان تهران با 110 سالن و بيشترين تعداد سينما در شهر تهران با 106 سالن سينما است.
براساس اين آمارها، استان هاي سيستان و بلوچستان، خراسان شمالي و کهکيلويه و بويراحمد سينما ندارند و استان مازندران با 7 شهر بالاترين سرانه شهري داراي سينما را به خود اختصاص داده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد