لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این نویسنده و کارگردان سینما خاطرنشان کرد: سینمای ایران در دنیا جایگاه مناسبی به دست آورده اما به لحاظ سخت افزاری همچنان کمبودهایی وجود دارد که باید با ساخت سال

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 02 فروردین 1397


کل مطلب : 4306 مطلب / کل بازديد : 593,4711
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3787
تاريخ انتشار : جمعه 17 آذر 1396 - 16:51

ابوالفضل جلیلی روز جمعه  افزود: وقتی در طول سال بیش از 20 فیلم از چرخه اکران باز می مانند یعنی باید هر چه سریعتر فکری کرد وگرنه فیلم‌های اکران نشده پس از چند سال، بیش از بیش مشکل ساز خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه سینما به یک صنعت تبدیل شده است، گفت: بنابراین وقتی یک کالای فرهنگی مانند فیلم ساخته می شود باید در چرخه اکران قرار گیرد، فروش گیشه را تجربه کند و بعد از بازگشت سرمایه کارگردان یا تهیه کننده به سراغ کالای بعدی برود.
کارگردان فیلم سینمایی «ابجد» کمبود سالن در سینمای ایران را یکی از مشکلات مهم اکران دانست و توضیح داد: هر چند در طول چند سال اخیر اتفاقات بسیار خوبی در جهت سالن سازی در سینمای ایران افتاده است اما هنوز از نظر کمبود سالن به شرایط مطلوب نرسیده ایم.
جلیلی تاکید کرد: متاسفانه برخی فیلم ها با 6 سالن سینما اکران خود را آغاز می کنند و در نهایت با افزایش 5 سالن دیگر با 11 سالن نمایش فیلم آنها به پایان می رسد.
وی این اتفاق را از جمله مشکلات سینما عنوان کرد و افزود: این کمبود سالن باعث اختلافاتی نیز می‌شود به این معنی که برخی فیلم‌ها سالن‌های بیشتری را در اختیار می گیرند و برخی دیگر با کمترین سالن نمایش خود را به پایان می رسانند.
این نویسنده و کارگردان سینما خاطرنشان کرد: سینمای ایران در دنیا جایگاه مناسبی به دست آورده اما به لحاظ سخت افزاری همچنان کمبودهایی وجود دارد که باید با ساخت سالن تا حدودی این مشکل را بر طرف کرد.ایرنا

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد