لاو سینما : سینمای ایران و جهان

برنامه «سینما یک» فردا شب، ۹ آذر ماه میزبان نرگس آبیار کارگردان سینماست، تا به نمایش فیلم مورد علاقه او بپردازد. فیلمی که نرگس آبیار به عنوان فیلم مورد علاقه خود برگزیده، «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» است که درباره‌اش به گفتگو خواهد پرداخت. این فیلم یک اقتباس ادبی است که برنده چند جایزه اسکار شده و از آثار مهم و پرآوازه سینمای جهان محسوب می‌شود. آبیار در سال ۱۳۹۱ نخستین فیلم سینمایی خود را با نام « اشیاء از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند»…

آخرين به روز رساني : سه شنبه 29 آبان 1397


کل مطلب : 4660 مطلب / کل بازديد : 671,5191
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 3657
تاريخ انتشار : پنجشنبه 09 آذر 1396 - 13:57

برنامه «سینما یک» فردا شب، ۹ آذر ماه میزبان نرگس آبیار کارگردان سینماست، تا به نمایش فیلم مورد علاقه او بپردازد.

فیلمی که نرگس آبیار به عنوان فیلم مورد علاقه خود برگزیده، «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» است که درباره‌اش به گفتگو خواهد پرداخت. این فیلم یک اقتباس ادبی است که برنده چند جایزه اسکار شده و از آثار مهم و پرآوازه سینمای جهان محسوب می‌شود.

آبیار در سال ۱۳۹۱ نخستین فیلم سینمایی خود را با نام « اشیاء از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند» کارگردانی کرد. «شیار ۱۴۳» دومین فیلم سینمایی نرگس آبیار بود که در سال ۱۳۹۲ ساخته شد. سومین فیلم سینمایی نرگس آبیار «نفس» نام دارد و امسال به عنوان نماینده ایران به اسکار معرفی شده است.

تهیه‌کننده، سردبیر و مجری برنامه «سینما یک» غلامعباس فاضلی، منتقد و نویسنده سینمایی است. این بیستمین برنامه «سینما یک» است که در دوره جدید با تهیه کنندگی فاضلی روی آنتن شبکه یک می رود.

مهمانانی که تاکنون به برنامه «سینما یک» آمده‌اند و درباره فیلم مورد علاقه خود سخن گفته اند عبارتند از خسرو دهقان، احمدطالبی نژاد، جواد طوسی، سعید مستغاثی، سعید قطبی زاده، محمدتقی فهیم، محمود گبرلو، عزیزالله حاجی مشهدی، دکتر شهرام خرازی ها، و شهرام جعفری نژاد (منتقدان و نویسندگان سینمایی) فریدون جیرانی، مهدی فخیم زاده (کارگردان سینما و تلویزیون) دکتر احمد ضابطی جهرمی، دکتر مهدی رحیمیان (مدرسان سینمایی و همچنین مترجمان عرصه ی سینما) حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه (رییس انجمن حکمت و فلسفه) اردلان شجاع کاوه (بازیگر) عزت الله ضرغامی (مدیر فرهنگی) نادر طالب‌زاده (مستندساز) و دکتر سید محسن فاطمی (روانشناس).

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد