لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این فیلم‌بردار با بیان اینکه وجود این‌ چنین مشکلات توهین‌آمیز است، تصریح کرد: این پاداش مناسبی از طرف مملکت به فرزانگان‌اش نیست. جذب نیروهای جدید و غیرحرفه‌ای د

آخرين به روز رساني : سه شنبه 29 آبان 1397


کل مطلب : 4660 مطلب / کل بازديد : 671,5121
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 3635
تاريخ انتشار : یکشنبه 05 آذر 1396 - 2:10

رییس انجمن فیلمبرداران سینمای ایران در گفت وگو درباره ی دستاورد جلسه ی روسای صنوف با وزیر ارشاد گفت: ما در جلسه با وزیر ارشاد مسائلی را که در صنف وجود داشت، بیان کردیم و آقای صالحی هم از آنها یادداشت برداشتند و امیدوارم که طبق وعده ای که دادند، در آینده جلسه های بیشتری داشته باشیم و به صورت کارشناسی تر مسائل را مطرح کنیم تا به آن ها رسیدگی شود.

او ادامه داد: در این جلسه آقای حیدریان، رئیس سازمان سینمایی هم حضور داشتند؛ ایشان در شکل دهی به سینمای بعد انقلاب فرد موثری بودند بنابراین شنیدن این مسایل و مشکلات برای او مساله جدیدی نبوده و با همه آنها آشنا است. امیدوارم با حضور ایشان در کنار آقای وزیر اتفاقات خوبی رقم بخورد.

منصوری مهم ترین مساله ای که در صنف فیلمبرداران وجود دارد و در جلسه مطرح شد را وضعیت بیمه تامین اجتماعی اعضا دانست و گفت: من خودم از امضاکنندگان بیمه تأمین اجتماعی برای اهالی سینما بودم ولی اکنون اجرای این بیمه شرایط مناسبی ندارد. بیمه بازنشستگی اعضاء بسیار کم است و من همیشه فکر می کنم چطور می شود که افراد چهره و باسابقه کشورمان مثل ناصر تقوایی، علیرضا زرین دست یا محمدعلی کشاورز که هر کدام بزرگان حرفه های خودشان هستند و تجلی بخش پایگاه و رتبه فرهنگی کشور ما هستند، حقوقشان در زمان بازنشستگی کف حقوق باشد و حتی گاها اشتباهات سیستماتیک باعث می شود سنوات کاریشان درست ثبت نشده باشد و در نهایت حقوق بسیار پایینی دریافت کنند.

این فیلم بردار با بیان اینکه وجود این چنین مشکلات توهین آمیز است، تصریح کرد: این پاداش مناسبی از طرف مملکت به فرزانگان اش نیست. جذب نیروهای جدید و غیرحرفه ای در سینما که به خاطر عدم نظارت صحیح رقم خورده است خود از دیگر مشکلات است و کسی فکر نمی کند که این افرادی که امروز وارد شده اند، 15 سال دیگر دوباره می آیند و همین حرف ها را می زنند. بنابراین به آن ها بها دهیم تا زمان بازنشستگی دیگر این نگرانی و دغدغه را نداشته باشند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد