لاو سینما : سینمای ایران و جهان

فيلم زندگينامه‌اي «تام از فنلاند» به كارگرداني دومه كاروكازكي، نماينده سينماي فنلاند در رقابت اسكار اين دوره است و داستاني عاشقانه از حقوق بشر را از نگاه ...

آخرين به روز رساني : دوشنبه 30 مهر 1397


کل مطلب : 4640 مطلب / کل بازديد : 639,0001
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 3615
تاريخ انتشار : چهارشنبه 15 شهريور 1396 - 17:40

۴ کشور دیگر با معرفی فیلم‌های برگزیده خود به کاروان رقابت برای کسب جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار پیوستند.

به گزارش همشهري به نقل از اسكرين‌ديلي، پيش از اين كشورهاي تايلند، بلژيك، فلسطين، آلمان، كرواسي، گرجستان، ونزوئلا، اوكراين، سوئد، بوسني و هرزگوين، سوئيس، نپال، عراق، جمهوري دومينيكن، جمهوري آذربايجان و تركيه نمايندگان خود را به آكادمي اسكار معرفي كرده بودند و حالا با معرفي فيلم‌هاي برگزيده فنلاند، لتوني، صربستان و كره‌جنوبي تعداد كشورهاي حاضر در رقابت اسكار2018در فاصله كمتر از يك‌ماه تا پايان مهلت مقرر به 20رسيده است.

 

فيلم زندگينامه‌اي «تام از فنلاند» به كارگرداني دومه كاروكازكي، نماينده سينماي فنلاند در رقابت اسكار اين دوره است و داستاني عاشقانه از حقوق بشر را از نگاه يك فنلاندي به تصوير مي‌كشد. ماجراي فيلم درباره توكو لاكسونن، از سرشناس‌ترين هنرمندان پاپ منطقه اسكانديناوي است كه به نام تام از فنلاند شناخته مي‌شود. فيلم زمستان گذشته در فنلاند به نمايش عمومي درآمد و علاوه بر اكران در اروپا، چند حضور جشنواره‌اي هم داشته است.

 

از لتوني فيلم «وقايع‌نگاري ملاني» ساخته ويستور كايريش به اسكار مي‌رود. اين روايت زندگينامه‌اي درباره زني اهل لتوني است كه در 1941با پسرش به اردوگاه كار اجباري در سيبري منتقل مي‌شود و 16سال براي همسرش نامه مي‌نويسد تا براي زنده‌ماندن بهانه داشته باشد. وقايع‌نگاري ملاني كه براساس واقعيت ساخته شده، مي‌تواند دومين فيلم فنلاندي نامزد اسكار در سي و يكمين حضور اين كشور باشد. فيلم جايزه فيلمبرداري جشنواره شب‌هاي تيره تالين را برده است.همشهری 

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد