close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید

ابزار وبلاگ

جشنواره‌های منطقه‌ای انگیزه ساز فیلم سازان نوظهور هستند

لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای اضافه کرد: این جشنواره‌ها انگیزه بسیاری به فیلم سازان جوان و نوظهور داده و ساده‌ترین مسیر ممکن برای رسیدن به

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 31 مرداد 1397


کل مطلب : 4411 مطلب / کل بازديد : 574,8091
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3614
تاريخ انتشار : چهارشنبه 15 شهريور 1396 - 17:36

ه گزارش  روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، یوسف کارگر که با فیلم داستانی «آرا» در جشنواره «شبدیز» حضور دارد این فیلم را در راستای کار قبلی‌اش «آغی» دانست و اظهار کرد: مضمون اصلی فیلم انتظار است و در راستای این محتوا پلان‌های کم تعداد اما نسبتاً طولانی را انتخاب کردم، ریتم کار نیز آرام و اکثرا لانگ‌شات است.

 

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای اضافه کرد: این جشنواره‌ها انگیزه بسیاری به فیلم سازان جوان و نوظهور داده و ساده‌ترین مسیر ممکن برای رسیدن به سطح اول فیلم سازی کوتاه کشور است.

 

کارگر پذیرش مستقیم فیلم‌های برتر جشنواره‌های منطقه‌ای را در جشنواره فیلم کوتاه تهران حمایت موثری از سوی انجمن دانست و تصریح کرد: توجه به استعدادهای جدید نیز از دیگر کارهای مثبت انجمن سینمای جوانان ایران در جشنواره‌های منطقه‌ای‌ است که اگر این حمایت با تخصیص بودجه بیشتر برای حمایت از تولید چند اثر جدید همراه باشد، گامی موثرتر خواهد بود.

 

کارگردان «مرثیه ای برای شب» افزود: در اثنای این جشنواره‌ها حضور فیلم سازان جوان و موفق و برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه‌های مختلف قطعا کمک شایانی به فیلم سازان می‌کند.

 

وی آشنایی با چهره‌های ‌جدید سینمای کوتاه کشور و منطقه را مهمترین ویژگی جشنواره‌های منطقه‌ای عنوان کرد و افزود: علاوه بر این حضور، این جشنواره‌ها باعث آشنایی با فرهنگ میزبان جشنواره، فعالیت‌های سینمایی آن‌ها و جاذبه‌های مختلف آن دیار می‌شود.

 

کارگر در پایان تاکید کرد: فیلم سازان باید به روز باشند، باید فیلم بسازند و فیلم بسازند حتی با موبایل. انجمن نیز باید امکانات حداقلی را برای تمام استان‌ها به یک اندازه تامین کند و استعدادها را شناسایی و حمایت لازم را به عمل بیاورد که خوشبختانه تاکنون همینطور بوده است.

 

کارگردان «آغی» اظهار کرد: مسئولان مناطق، استان‌ها و متولیان امور باید از برگزارکنندگان جشنواره‌ها حمایت‌های لازم را در ابعاد مختلف مالی و معنوی بکنند و تمامی پتانسیل‌های استانی را برای تامین امکانات لازم برای جشنواره‌های منطقه ای به کار گیرند زیرا در هر دوره تعداد کثیری از هنرمندان از نقاط مختلف کشور مهمان این عزیزان هستند و در واقع بعد از جشنواره حامل کیفیت و چگونگی برخورد مسئولان آن شهر با مقوله فرهنگ و هنر خواهند بود.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد