لاو سینما : سینمای ایران و جهان

در پایان نیز به رسم یادمان پوستر پاتوق نیز به امضاء هنرمندان حاضر رسید.

آخرين به روز رساني : شنبه 26 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 666,3471
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3601
تاريخ انتشار : یکشنبه 08 مرداد 1396 - 14:33

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این پاتوق که با حضور عوامل فیلم برگزارشد، علی کریمی کارگردان این سه اثر به نحوه تولید فیلم اشاره کرد و خواستار حمایت بیشتر از سوی متولیان فرهنگی شد. درادامه این برنامه که با حضور جمعی از فیلم‌سازان و هنرجویان سینما برگزارشد، هر سه فیلم مورد نقد و تحلیل قرار گرفت.

 

در بخشی از این نشست عباس جوادی، پیش‌کسوت بازیگری سینما و تئاتر بوشهر و بازیگر فیلم هداک خاطرنشان کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند که بازیگری روی صحنه با بازی در فیلم تفاوت چندانی ندارد، ولی واقعیت این است که فیلم تحت شرایط خاص تولید می‌شود و بازیگری در فیلم مثل راه رفتن در سر بالایی است و هر چقدر در روند فیلم جلوتر می‌رود،  بازی سخت‌تر می شود؛ ولی در تئاتر به واسطه حس تماشاگر و عرضه چند ساعته نمایش و پایان پذیرفتن در همان صحنه، بازیگر در سراشیبی قرار می‌گیرد و در ایفای نقش خود فرو می‌رود.

 

در ادامه این برنامه در مورد طراحی صحنه، فیلمنامه، بازیگری، فیلم‌‌برداری مباحثی مطرح شد و یکی از دلایل موفقیت فیلم هداک در بین این سه فیلم بازی عباس جوادی و تصویربرداری مسعود کازرونی عنوان شد. شایان ذکر است که فیلم اتوبان ۲۹ نیز در صداگذاری و تیتراژ پایانی مورد تحسین قرار گرفت.در پایان نیز به رسم یادمان پوستر پاتوق نیز به امضاء هنرمندان حاضر رسید.

 

دومین پاتوق بوشهر توسط مجید فخریان و مسعود کازرونی از فیلم‌سازان جوان اداره شد. به گفته «سعید آشتار»مسئول کانون فیلم سینمای جوان ، با هدف رونق بخشی به پاتوق فیلم کوتاه هرهفته از پیش‌کسوتان فیلم در بوشهر دعوت و از نقطه نظرات آنها استفاده می‌شود.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد