ابزار وبلاگ

اکران زود هنگام فیلم زیر سقف دودی

لاو سینما : سینمای ایران و جهان

واقعا نمی‌دانم چرا باید چنین جریان خاصی وجود داشته باشد! انگار دارند فیلم‌ها را دست‌چین می‌کنند».

آخرين به روز رساني : سه شنبه 26 تیر 1397


کل مطلب : 4412 مطلب / کل بازديد : 528,9081
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3440
تاريخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1396 - 5:13

این کارگردان سینما در گفت‌وگو با «شرق» درباره دلیل اعتراضش چنین گفت: «همان‌طور که می‌دانید، سال‌هاست که به طور مستقل فیلم می‌سازم و در این مسیر همواره با سرمایه شخصی خودم کار و با انواع و اقسام مشکلات دست‌وپنجه نرم کرد‌ه‌ام، ولی فقط به دلیل عشق به مردم این عرصه را رها نکرده‌ام، اما متأسفانه همیشه در طول مسیر کاری‌ام کمتر مورد حمایت واقع شده‌ام».

کارگردان فیلم «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند» در ادامه توضیح داد: «طبق مصوبه جلسه شورای صنفی نمایش در روز دوشنبه، هشتم خرداد، قرار شده فیلم «زیرسقف دودی» از ۱۷ خردادماه در سینماها نمایش داده شود. من از چنین تصمیمی واقعا تعجب کردم. چون قرار بود فیلم «زیر سقف دودی» عید فطر اکران شود. درحالی‌که بدون هیچ تبلیغاتی باید از چهارشنبه آینده فیلمم را اکران کنم!»او افزود: «آن زمان هم که فیلم‌هایم درباره کودک و نوجوان بود، هنگام اکران بدترین سانس‌ها به آنها تعلق می‌گرفت. اغلب به فیلم‌های «خواب‌های دنباله‌دار» و «بچه‌های ابدی» تک‌سانس برای نمایش در سالن‌های خوب سینما‌ها اختصاص می‌یافت. حالا هم ظاهرا متأسفانه قرار است «زیر سقف دودی» چنین سرنوشتی پیدا کند! واقعا نمی‌دانم چرا باید چنین جریان خاصی وجود داشته باشد! انگار دارند فیلم‌ها را دست‌چین می‌کنند».

درخشنده ادامه داد: «الان در بیشتر سالن‌های سینما فیلم‌های کمدی نمایش می‌دهند. اگر فیلم کمدی نمی‌سازم به این دلیل نیست که بلد نیستم. اگر بخواهم،‌ می‌توانم کمدی بسازم، اما دغدغه‌های من مسائل و مشکلات روز جامعه‌ است که همان بحرانی‌شدن وضعیت خانواده‌هاست و فیلم «زیر سقف دودی» به موضوع مهم طلاق عاطفی میان زوج‌ها می‌پردازد».

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد