لاو سینما : سینمای ایران و جهان

آقای فروتن فوق‌تخصص اجرای نقش‌های برونگراست. او می‌تواند بخوبی بازی‌اش را کنترل کنند.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 28 شهریور 1397


کل مطلب : 4518 مطلب / کل بازديد : 607,6561
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3359
تاريخ انتشار : دوشنبه 25 ارديبهشت 1396 - 0:19

با وجود این اما، تولید و نمایش چنین فیلم‌هایی که اغلب از سر دلسوزی و حس مسئولیت‌پذیری ساخته می‌شوند،‌ روزبه‌روز دشوارتر شده، در نتیجه مضمون و بن‌مایه فیلم‌ها نحیف‌تر و شکننده‌تر می‌شود. نقطه کور،‌ سومین اثر مهدی گلستانه، روایتی است از بدبینی و شکی بیهوده که پایه‌‌های خانواده را سست می‌کند و باعث آسیب‌هایی به اعضای خانواده می‌شود. در این فیلم محمدرضا فروتن، هانیه توسلی، نیکی مظفری و محسن کیایی،‌ نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. گلستانه فیلم‌هایی مانند «حال خوب» و «شاهد عینی» را برای تلویزیون کارگردانی کرده است.

نقطه کور در جشنواره فجر دو سال پیش اکران شد و به طور نسبی مورد توجه قرار گرفت. پس چرا اکرانش به تعویق افتاد؟

تاکید من برای اکران نقطه کور، شش ماه اول سال بود که به خاطر فروش فوق‌العاده فیلم‌های نوروزی آن سال کل چیدمان شش ماه اول دچار تغییر و تحول شد. به همین دلیل،‌ من خودم از مدیران پخش فیلم خواستم که فیلم را برای شش ماه دوم 95 نگه دارند تا طی این مدت فیلم فرصت پیدا کند در جشنواره‌‌های مختلف به نمایش درآید و بیشتر معرفی شود. این جشنواره گردی جایزه بهترین کارگردانی را برای من از جشنواره فیلم مکزیک به همراه داشت که برای خود من خیلی مهم بود.

بازی محمدرضا فروتن در این فیلم،‌ ناخودآگاه تداعی کننده بازی او در فیلم قرمز به کارگردانی فریدون جیرانی است. چطور او را برای این نقش انتخاب کردید؟

آقای فروتن فوق‌تخصص اجرای نقش‌های برونگراست. او می‌تواند بخوبی بازی‌اش را کنترل کنند. البته در سینمای ما بازیگر برونگرا زیاد است، اما کمتر بازیگری است که بتواند بازی‌اش را کنترل کند. آقای فروتن،‌ خوشبختانه این توانایی را دارد که همسو با نظرات کارگردان و البته با استعداد و تسلط ذاتی‌اش، چنین نقش‌آفرینی‌هایی را انجام دهد. انتخاب اول و آخر ما برای این نقش آقای فروتن بود و من خوشحالم که در این فیلم در خدمتش بودم.

هانیه توسلی هم بازی بسیار خوبی در این فیلم دارد. چطور ایشان را برای این نقش انتخاب کردید؟

به ترکیب بازیگرانی که قبلا در فیلم‌های دیگر مقابل هم بازی نکرده‌اند، اعتقاد دارم و از این فرمول معمولا در فیلم‌هایم استفاده می‌کنم. برای نقش مقابل آقای فروتن هم چندین ویژگی مدنظرم بود. اول این که تا به حال مقابل هم بازی نکرده باشند و دیگر این که خانم توسلی،‌ بازیگری باانگیزه و باانرژی است که من دوست داشتم با او همکاری داشته باشم. خانم توسلی و البته تمام بازیگران فیلم در نهایت صبوری برداشت‌های زیاد فیلم را تحمل کردند و به نظرم، یکی از نقاط مثبت فیلم،‌ همین چیدمان غیرتکراری بازیگران است.تسنیم

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد