لاو سینما : سینمای ایران و جهان

او در ضمن، برای گسترش روابط سینمایی دو کشور ، پیشنهاد کرد آموزشگاه های سینمایی با حضور اساتید سینمای ایران و عراق تاسیس شود.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 697,6381
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3325
تاريخ انتشار : پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396 - 0:13

هفته فیلم ایران به ابتکار اداره سینما و تاتر عراق و همچنین همکاری رایزنی فرهنگی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بغداد و نیز اتحادیه رادیوتلویزیون های عراق، با فیلم بادیگارد آغاز به کار کرد و قرار است، در مدت برگزاری این هفته، فیلم های برگزیده ای از سینمای ایران در این بزرگترین سالن هنری بغداد به روی پرده برود.

در مراسم افتتاحیه که با پخش سرودهای ملی دو کشور ایران و عراق شروع شد، تماشاگران به احترام شهدای جنگ علیه تروریسم یک دقیقه سکوت کردند و سپس فوزی الاتروشی قائم مقام وزیر فرهنگ عراق ، برگزاری این هفته فیلم ایرانی در بغداد را سرآغاز همکاری های گسترده هنری میان دو کشور بویژه در حوزه سینما دانست.

او گفت، هدف وزارت فرهنگ عراق بازگرداندن سینمای این کشور به دوران اوج خود در دهه های 60 و 70 میلادی قرن گذشته است.

 فرهاد قائمیان یکی از بازیگران فیلم بادیگارد نیز پشت تریبون قرار گرفت و او نیز گفت که زمینه های کار مشترک میان هنرمندان ایرانی و عراقی بسیار است و سینماگران عراقی را به تولید کارهای مشترک با سینماگران ایرانی فراخواند.

او در ضمن، برای گسترش روابط سینمایی دو کشور ، پیشنهاد کرد آموزشگاه های سینمایی با حضور اساتید سینمای ایران و عراق تاسیس شود.

سپس فیلم بادیگارد، یکی از آثار ارزشمند ابراهیم حاتمی کیا و با بازی هنرمندان چیره دستی چون پرویز پرستویی و مریلا زارعی به عنوان فیلم افتتاحیه به نمایش در آمد.

در طول نمایش سکوت مطلق بر فضای سالن حاکم بود، اما هرگاه که جمعیت با سکانس های بی بدیل این فیلم به وجد می آمد، شروع به کف زدن می کرد و دست آخر در سکانس پایانی و لحظه وداع مریم با حیدر، جمعیت برای دقایقی طولانی، بادیگارد را تشویق کرد.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد