لاو سینما : سینمای ایران و جهان

روز گذشته سايت سينماتيکت در آخرين به روزرساني خود، فروش فيلم سعيد سهيلي را 15 ميليارد و 731 ميليون تومان اعلام کرد که نشان مي‌دهد فروش اين فيلم از «فروشنده» اصغ

آخرين به روز رساني : سه شنبه 01 آبان 1397


کل مطلب : 4640 مطلب / کل بازديد : 640,4041
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3320
تاريخ انتشار : سه شنبه 12 ارديبهشت 1396 - 15:57

پس از اينکه سال گذشته و در اکران نوروزي فيلم رضا عطاران «من سالوادور نيستم» رکورد فروش سينماي ايران را شکست و يک‌بار ديگر فيلمي در ژانر کمدي را بر صدر جدول فروش سينماي ايران نشاند، به فاصله چند ماه بعد فيلم فروشنده اصغر فرهادي گوي سبقت را ربود و توانست در صدر پرفروش‌ترين فيلم‌ها قرار بگيرد. طبق آمار سايت سينماتيکت، فيلم «فروشنده» سال گذشته 15 ميليارد و 714 ميليون تومان فروش کرد. اين در حالي است که فيلم «گشت 2» در آخرين به روزرساني اين سايت به فروش 15 ميليارد و 731 ميليون دست يافته است.

 

سينماي کمدي در ايران طي دوره‌هاي مختلف توانسته جزو پرفروش‌ترين‌هاي سال قرار بگيرد. آثاري چون اجاره‌نشين‌ها در دهه 60، هنرپيشه مخملباف و آدم برفي داوود ميرباقري در دهه 70 و اخراجي‌هاي يک و 2 در دهه 80 جزو آثاري هستند که سينماي کمدي را در صدر جدول فروش نشاندند. با نمايش دو فيلم «خوب، بد، جلف» و «گشت 2» در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر، بسيار احتمال مي‌دادند که اين دو فيلم در اکران عمومي با استقبال قابل توجهي از سوي مخاطبان روبه‌رو شوند. «خوب، بد، جلف» ساخته پيمان قاسم‌خاني که پس از جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد،‌تا به امروز به نقل از سينماتيکت 15 ميليارد و 114 ميليون تومان فروش کرده است که نشان از فروش بالاي اين فيلم در گيشه سينماهاي کشور دارد، اما با آغاز اکران فيلم «گشت 2» از 25 اسفندماه، اين فيلم سينمايي توانست با استقبال چشمگيري از سوي مردم مواجه شود و در پايان هر هفته، عنوان پرفروش‌ترين فيلم سينمايي در حال اکران را به خود اختصاص دهد. 

روز گذشته سايت سينماتيکت در آخرين به روزرساني خود، فروش فيلم سعيد سهيلي را 15 ميليارد و 731 ميليون تومان اعلام کرد که نشان مي‌دهد فروش اين فيلم از «فروشنده» اصغر فرهادي پيشي گرفته است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد