لاو سینما : سینمای ایران و جهان

من دوست دارم همه جور نقشی بازی کنم، اما تاکنون نقش منفی به من پیشنهاد نشده است.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 28 شهریور 1397


کل مطلب : 4508 مطلب / کل بازديد : 606,9251
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 3270
تاريخ انتشار : سه شنبه 29 فروردين 1396 - 8:33

محسن کیایی پسر جوان سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است که اکنون با بازی‌های خوبش تبدیل به یکی از چهره‌های شیرین و دوست‌داشتنی شده است.بازیگر فیلم‌های «بارکد»، «عصر یخبندان»،  «خط ویژه»، «ضد گلوله» و سریال‌های «پرده‌نشین»، «راه در رو»، «کشیک قلب» و... در ابتدا، بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و در چند نمایشنامه علاوه بر بازیگری، کارگردانی را نیز تجربه کرد و موفق به دریافت چند جایزه شد. اکران نوروزی «یک روز بخصوص» به کارگردانی همایون اسعدیان بهانه خوبی شد که با کیایی گفت‌وگویی داشته باشیم که در ادامه می‌خوانید.

یعنی خود نقش را دوست نداشتید؟

منظورم این نبود. بالاخره خود نقش هم ویژگی‌های مثبتی داشت که آن را پذیرفتم. شخصیتی که نقش او را بازی کردم یک فرد دغدغه‌مند اجتماعی (خبرنگار) است و همین برای من ارزش زیادی داشت. ضمن این‌که فیلمنامه و سایر عوامل گروه هم آگاه و خوب بودند.

تا به امروز در سینمای ما فیلم‌هایی با محوریت خرید و فروش اعضای بدن کمتر ساخته شده، به نظر شما «یک روز بخصوص» حامل چه پیام‌هایی است؟

به نظرم به یک اثر هنری نباید به عنوان یک پیام دهنده نگاه کرد. همین که یک فیلم طرح موضوع کند و راجع به مساله‌ای صحبت کند که مردم در جامعه به عنوان یک معضل با آن دست به گریبانند، کافی است.

 

شما معمولا نقش‌های مثبت و طنز بازی می‌کنید. خودتان نقش منفی دوست ندارید یا کلا نقش منفی به شما پیشنهاد نمی‌شود؟

من دوست دارم همه جور نقشی بازی کنم، اما تاکنون نقش منفی به من پیشنهاد نشده است.

 

از آنجا که به نوعی پای ثابت تمام کارهای برادرتان (مصطفی کیایی ـ‌ کارگردان سینما) هستید، کار با کارگردانان دیگر برایتان سخت نیست؟

اصلا. بدیهی است که من و مصطفی شناخت خوبی از هم داریم، اما این دلیل نمی‌شود که نتوانم با کارگردان‌های دیگر کار کنم. کار با آدم‌های جدید و طرز فکرهای تازه لذت بخش است و برای من یک تجربه و شانس.

الان مشغول چه کاری هستید؟

در حال حاضر مشغول مطالعه فیلمنامه‌هایی برای سینما و تلویزیون هستم و همچنین مشغول بازی در تئاتر «پپرونی برای دیکتاتور» که این روزها در سالن پالیز روی صحنه می‌رود.

برای کار در مدیوم های مختلف (سینما، تئاتر و تلویزیون) تفاوتی قائل هستید؟

قطعا مدیوم‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند و بازیگر اگر شناخت کافی نسبت به تمام آنها داشته باشد، خیلی راحت می‌تواند  کارش را انجام بدهد و من فکر می‌کنم مدیوم‌ها را خوب می‌شناسم. البته واقعیت را بخواهید بازی در تئاتر را بیشتر دوست دارم. چونبازیگر هنگام بازی در تئاتر سعی می‌کند نقشش را مردم باور کنند و همین باور تماشاگر برای یک بازیگر خیلی لذت بخش است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد