لاو سینما : سینمای ایران و جهان

جشنواره‌ی فیلم فجر امسال در حالی قرار است در 30 استان کشور برگزار شود که برخی تهیه‌کنندگان بر تسویه حساب بدهی قبلی و پرداخت سریع هزینه‌های نمایش تاکید دارند. جشنواره‌ سی‌وپنجم فیلم فجر طبق اعلام رییس سازمان سینمایی قرار است دوباره در سطح استان‌های کشور هم برگزار شود و این در حالی است که هنوز بدهی 500 میلیون تومانی اجرای این طرح در دوره سی‌ودوم پرداخت نشده است. غلامرضا موسوی، عضو هیات رییسه‌ی شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، مدتی قبل در گفت‌وگویی…

آخرين به روز رساني : سه شنبه 01 آبان 1397


کل مطلب : 4640 مطلب / کل بازديد : 640,0201
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 2736
تاريخ انتشار : سه شنبه 14 دي 1395 - 13:4

جشنواره‌ی فیلم فجر امسال در حالی قرار است در 30 استان کشور برگزار شود که برخی تهیه‌کنندگان بر تسویه حساب بدهی قبلی و پرداخت سریع هزینه‌های نمایش تاکید دارند.

جشنواره‌ سی‌وپنجم فیلم فجر طبق اعلام رییس سازمان سینمایی قرار است دوباره در سطح استان‌های کشور هم برگزار شود و این در حالی است که هنوز بدهی 500 میلیون تومانی اجرای این طرح در دوره سی‌ودوم پرداخت نشده است.

غلامرضا موسوی، عضو هیات رییسه‌ی شورای عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران، مدتی قبل در گفت‌وگویی از پرداخت نشدن بدهی وزارت کشور به تهیه‌کنندگانی که فیلم‌هایشان در جشنواره سی‌ودوم فجر نمایش داده شد، آن هم با وجود پیگیری از طرف رئیس دفتر نهاد ریاست جمهوری، انتقاد کرد.

او همچنین اخیرا در مصاحبه‌ای دیگر ضمن اشاره به اینکه «با هماهنگی و صحبت‌هایی که با دبیر جشنواره فیلم فجر انجام شده، قرار است امسال فیلم‌های جشنواره در ۳۰ استان و در هر استان ۲۰ فیلم نمایش داده شود» دوباره بیان کرده است: همچنان ۵۰۰ میلیون تومان از وزارت کشور طلبکاریم که هنوز پرداخت نشده است. در دیداری که با نهاوندیان (رئیس دفتر رئیس‌جمهور) داشتیم؛ موضوع را در میان گذاشتیم و ایشان نیز گفت که موضوع را منعکس کنید و قول پیگیری دادند. پیگیری نیز صورت گرفت اما همچنان طلب تهیه‌کنندگان ازسوی وزارت کشور پرداخت نشده است.

براین اساس تعدای از تهیه‌کنندگانی که فرم شرکت در جشنواره را پر کرده‌اند، دراین باره به اظهار نظر پرداختند و تاکید دارند که باید نمایش فیلم‌ها در شهرستان‌ها با حساب و کتاب مشخص و پرداخت مالی سریع انجام شود.

 

پوران درخشنده گفت: اگر قرار باشد برای نمایش فیلم‌های جشنواره فجر در استان‌ها، بلافاصله هزینه‌های نمایش به تهیه‌کنندگان پرداخت نشود، انجام آن برای سینماگران یک جور خودکشی است.

کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «زیر سقف دودی» که با فیلم جدیدش متقاضی شرکت در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر است در گفت‌وگویی  درباره اینکه آیا تمایل دارد فیلم‌اش در بخش استانی فجر هم نمایش داده شود، با اشاره به بدهی باقی مانده از این طرح که چند سال قبل اجرا شده بود، بیان کرد: اگر با همان شرایط قرار باشد، چنین کاری انجام شود موافق حضور فیلم‌ام در این بخش نیستم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد