لاو سینما : سینمای ایران و جهان

فیلم مستند «عروج بی خروش» با موضوع فاجعه منا و بی تدبیری آل سعود در مدیریت حج، دوشنبه ۲۲ شهریور به روی آنتن شبکه افق می‌رود.  مهرماه…

آخرین به روز رسانی : شنبه 27 آبان 1396


کل مطلب : 3608 مطلب / کل بازدید : 505,6911
تبلیغات

تبلیغات
کانال تلگرام لاوسینما
خرید بلیط زیر سقف دودی

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 165
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 شهريور 1395 - 8:33
بازدید : 32338

فیلم مستند «عروج بی خروش» با موضوع فاجعه منا و بی تدبیری آل سعود در مدیریت حج، دوشنبه ۲۲ شهریور به روی آنتن شبکه افق می‌رود.

 مهرماه سال گذشته و همزمان با عید سعید قربان بود که فاجعه دلخراش منا در سرزمین وحی رخ داد و هزاران نفر از حجاج کشورهای مختلف از جمله صدها تن از حاجیان ایرانی طی آن جانشان را از دست دادند.

در این بین بی تدبیری آل سعود و مدیریت ضعیف حکومت عربستان در مناسک حج، یکی از عوامل اصلی افزایش تعداد جانباختگان بود ضمن اینکه آنها در انتقال پیکر حجاج به کشورهایشان نیز هیچ احترامی برای مهمانان قائل نبودند و هنوز، حاضر به عذرخواهی بابت این حادثه دردناک نشده‌اند.

فیلم «عروج بی خروش» مستندی تحلیلی درباره فاجعه مناست که در آن به عملکرد آل سعود در مورد فاجعه منا و حج اشاره می شود؛ در این مستند شاهد مصاحبه با افراد این حوزه و موشن گرافیک برای ارائه تحلیلی از این موضوع هستیم.

امیر مهریزدان کارگردانی این اثر 38 دقیقه ای را بر عهده داشته است.

زمان پخش مستند «عروج بی خروش» ساعتهای 17.30 و 24 روز دوشنبه 22 شهریور خواهد بود و تکرار آن هم ساعت 11 روز بعد روی آنتن می‌رود.

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازدید