لاو سینما : سینمای ایران و جهان

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در جشنواره بین المللی فیلم حفاظت حیات وحش نیویورک ، مستند « تنهاوش » ساخته فتح الله امیری در صدر برترین های مستند خارجی قرارگرفت. در فیلم « تنهاوش » یوزپلنگ آسیایی متفاوت از یوزپلنگ آفریقایی معرفی می‌شود و با انقراض نسل این حیوان در همه کشورهای آسیایی به جز ایران ، این نوع یوز پلنگ به یوز ایرانی معروف شده ، به طوری که درحال حاضر کمترین قلاده از این گونه ارزشمند در کشورمان باقیمانده که در خطر انقراض است. این مستند که در صدا و سیمای مرکز…

آخرين به روز رساني : جمعه 25 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 663,4481
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 1185
تاريخ انتشار : چهارشنبه 28 مهر 1395 - 11:38

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در جشنواره بین المللی فیلم حفاظت حیات وحش نیویورک ، مستند « تنهاوش » ساخته فتح الله امیری در صدر برترین های مستند خارجی قرارگرفت.

در فیلم « تنهاوش » یوزپلنگ آسیایی متفاوت از یوزپلنگ آفریقایی معرفی می‌شود و با انقراض نسل این حیوان در همه کشورهای آسیایی به جز ایران ، این نوع یوز پلنگ به یوز ایرانی معروف شده ، به طوری که درحال حاضر کمترین قلاده از این گونه ارزشمند در کشورمان باقیمانده که در خطر انقراض است.

این مستند که در صدا و سیمای مرکز سمنان و به سفارش مرکز سیمای استان ها تهیه شده است به بررسی زندگی یوز آسیایی در پارک ملی کویر به عنوان بزرگترین پارک ملی ایران می پردازد.

جشنواره بین المللی فیلم حفاظت حیات وحش از 23 مهر تا 2 آبان امسال در شهر نیویورک در حال برگزاری است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد